publikacja artykułów sponsorowanych
Włosy

Zasady pielęgnacji włosów na zimę!

Zasady pielęgnacji włosów na zimę!

Wyciągnijcie wszystkie wełniane ubrania – mamy zimę!

Koniec roku jest świąteczny, zimny i przytulny. Aby wyglądać jak najlepiej podczas tych uroczystości, musisz zacząć przygotowania już od pierwszego dnia, zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje włosy.

Zalecamy, abyś zmieniła nieco swój sposób pielęgnacji włosów, aby dostosować go do zimnej pogody. Dzięki temu, będziesz gotowa na przyjęcie, a Twoje włosy będą zdrowe, lśniące i piękne przez całą zimę.

Pielęgnacja włosów zimą

Oto kilka sprawdzonych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, gdy jest zimno i pstrokato.

 • Podcinaj włosy, aby uniknąć rozdwojonych końcówek
  Zimowe powietrze może wysuszyć Twoje włosy i spowodować rozdwojenie końcówek. Aby tego uniknąć, zalecamy podcinanie włosów co 6-8 tygodni. Wystarczy ½ cala od dołu.
 • Nie bierz gorących pryszniców
  Przepraszamy! Rozumiemy, jak kojący może być gorący prysznic zimą, ale może on osłabić Twoje włosy. Letni prysznic i chłodne spłukiwanie po nim ochronią je.
 • Nie wychodź z domu z mokrymi włosami
  Umyj włosy z dużym wyprzedzeniem, aby zdążyły wyschnąć przed wyjściem. Zimny wiatr + mokre włosy to przepis na chorobę i łamanie się włosów.

Zalecamy suszenie włosów na powietrzu, ale jeśli się spieszysz, możesz je wysuszyć. To lepsza opcja niż wychodzenie z domu z mokrymi włosami.

pielęgnacja włosów zimą
 • Postaw na głęboką pielęgnację
  Raz w tygodniu wybierz się do salonu na głęboką odżywkę, która przywróci włosom wilgoć i sprawi, że będą nawilżone. Jest to niezbędny krok w zimowej pielęgnacji włosów dla kobiet i mężczyzn.
 • Nie myj włosów często
  Częste mycie może wysuszyć włosy, pozbawiając je niezbędnych olejków. Mycie tylko raz lub dwa razy w tygodniu jest wystarczające, chyba że masz bardzo tłuste włosy. W razie potrzeby, pomiędzy myciami możesz zastosować suchy szampon.
 • Kup nawilżacz
  Jeśli zima w Twojej lokalizacji jest surowa, możesz zastosować ogrzewanie wewnętrzne. To rozwiązanie, choć zapewnia Ci przytulność, niszczy także Twoje włosy. Aby temu zaradzić, warto zaopatrzyć się w dobry nawilżacz.
 • Ogranicz stylizację na ciepło
  Ponieważ włosy są delikatne ze względu na pogodę, stylizacja termiczna może być dla nich bardziej dotkliwa niż zwykle. Zalecamy więc, byś ograniczyła częstotliwość stylizacji włosów. Istnieje wiele fryzur bez użycia ciepła, z którymi możesz eksperymentować w międzyczasie. Warkocze, koki i skręty to tylko niektóre z nich.
 • Nie zapomnij o odżywce
  Choć jest to kluczowy krok w każdej rutynie pielęgnacyjnej dla wzrostu włosów, jest on jeszcze ważniejszy zimą. Odżywki działają, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek i suchości. Po nałożeniu odżywki, zmyj ją po kilku minutach chłodną wodą.
 • Podsumowanie
  Upewnij się, że Twoje włosy cieszą się zimą tak samo jak Ty! Zadbaj o nie, a wynagrodzą Ci to, wyglądając olśniewająco na każdej imprezie, na której się pojawisz.