publikacja artykułów sponsorowanych
Włosy

Włosy syntetyczne – wszystkie informacje

włosy syntetyczne

Zawiłości zarządzania, stylizacji i utrzymania zdrowych i kwitnących włosów naturalnych mogą być trudne. Stylizacja ochronna ma być łatwa w wykonaniu i zapobiegać uszkodzeniom i łamaniu się włosów, ale rodzaj włosów używanych do tworzenia wielu z nich może powodować uszkodzenia. Włosy syntetyczne, które często wykorzystuje się do tworzenia wspaniałych warkoczy, skrętów i wielu peruk syntetycznych, zyskały złą reputację ze względu na szkodliwe efekty, takie jak łamanie się naturalnych loków i podrażnienie skóry głowy.

Oprócz bardziej oczywistych i znaczących różnic między włosami syntetycznymi a ludzkimi, takich jak cena, włosy syntetyczne coraz trudniej odróżnić od ludzkich. Debata na ten temat doprowadziła nawet do powstania całego filmu sensacyjnego. Czy więc całe to zamieszanie jest uzasadnione? Jest wiele do wyjaśnienia w tym temacie, ale zanim wybierzemy jedną ze stron, przeanalizujmy dokładnie, co każdy z nich ma do zaoferowania.

Czym są włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne to dokładnie to, co nazwa wskazuje. Pasma sztucznych włosów są wykonane z włókien sztucznych, takich jak akryl lub nylon. Włókna te poddawane są różnym procesom chemicznym, które mają na celu nadanie im wyglądu, dotyku, koloru i możliwości stylizacyjnych podobnych do włosów ludzkich. Jakość materiałów użytych do produkcji włókien decyduje o tym, jak bardzo pęk włosów syntetycznych przypomina prawdziwe włosy ludzkie.

Jaka jest różnica między włosami syntetycznymi a ludzkimi?

Włosy syntetyczne przeszły długą drogę. Tak bardzo, że często trudno jest odróżnić je od włosów ludzkich na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do włosów syntetycznych, włosy ludzkie są pozyskiwane z prawdziwych ludzkich głów. Wiązka może też czasem łączyć włosy ludzkie z włosami zwierzęcymi (końskimi lub owczymi).

W dotyku oba rodzaje włosów mogą być bardzo podobne, ale istnieją pewne szczegóły wizualne, które je odróżniają. Jednym z nich jest intensywność koloru. Włosy syntetyczne są dostępne w szerokim asortymencie, natomiast włosy ludzkie często wymagają indywidualnego doboru koloru po zakupie. Obie opcje mają swoje zalety: Przedłużenia i peruki z włosów syntetycznych są niemalże gotowe do noszenia. Są one dostępne w różnych teksturach (proste, faliste i kręcone), kolorach i długościach.

Oprócz tego, że włosy syntetyczne są łatwe w użyciu, mają również większą zdolność do zachowania stylu. Włókna działają podobnie jak pianka pamięciowa, dzięki czemu łatwiej niż włosy ludzkie odbijają się od podłoża. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie jest ono tak wszechstronne, co oznacza, że nie można zmienić stylu, wzoru skrętu czy koloru. Warto również zauważyć, że bardzo niewiele opcji włosów syntetycznych można poddawać stylizacji termicznej. Włosy syntetyczne są jednak szczególnie korzystne dla fryzur kręconych, które mają pozostać zdefiniowane i spiralne. Wzór skrętu jest ustalony, więc nawet jeśli wygładzisz go podczas mycia, po wyschnięciu odbije się z powrotem na miejsce.

Peruki z włosów ludzkich, z drugiej strony, nie będzie tego robić. Są one idealne dla tych, którzy wolą styl, który może być całkowicie spersonalizowany, ale wymaga dużo więcej pracy stylizacji. Włosy ludzkie mogą być barwione w zależności od ilości pasemek i pasemek dodanych do nich. Jest to bardziej zbliżone do tego, jak zachowują się Twoje naturalne włosy. Oznacza to, że nie tylko musisz je układać na nowo po każdym myciu, ale także czynniki zewnętrzne i środowiskowe, takie jak wilgoć, suche powietrze i tarcie podczas snu, mogą łatwo spowodować, że włosy staną się wiotkie, będą się puszyć lub staną się suche i łamliwe.

Jak można odróżnić włosy syntetyczne od ludzkich?

Jak już wspomniano, możliwość personalizacji peruk z włosów ludzkich za pomocą różnych technik kolorystycznych jest głównym czynnikiem odróżniającym włosy syntetyczne od ludzkich. Bez tych niuansów kolorystycznych, włosy syntetyczne tracą nieco blasku, jaki mają włosy ludzkie. Lub, w zależności od substancji chemicznych stosowanych do produkcji włókien syntetycznych, może mieć odwrotny efekt i być nienaturalnie błyszczące.

Włosy syntetyczne wyższej jakości mogą być również tak gładkie i jedwabiste jak włosy ludzkie. Nie będą jednak tak samo reagować podczas mycia i suszenia. Włosy syntetyczne powrócą do swojego pierwotnego kształtu, natomiast włosy ludzkie będą wymagały ponownej stylizacji. Włosy syntetyczne mniej się plączą. To również zasługa pamięci stylistycznej, która jest wbudowana w sposób ich tworzenia.

Jak dbać o włosy syntetyczne?

Peruki i sploty z włosów syntetycznych są w zasadzie łatwiejsze w utrzymaniu niż te z włosów ludzkich. Włosy syntetyczne nie plączą się, nie wysychają i nie blakną. Jednak nie są one tak trwałe. Jeśli nosisz je codziennie, na przykład jeśli są wszyte, lub jeśli masz warkocze z włosów syntetycznych, spodziewaj się, że wytrzymają od trzech do sześciu miesięcy.

czym są włosy syntetyczne

Jak myć włosy syntetyczne szamponem?

W zależności od tego, jak często nosisz włosy i jak o nie dbasz, możesz być w stanie przedłużyć ich żywotność. Jest to osiągalne nawet wtedy, gdy myjesz włosy po ich założeniu. Najważniejsze w zapobieganiu uszkodzeniom lub podrażnieniom skóry głowy przez włosy syntetyczne jest to, by chronić pod nimi swoje naturalne włosy.

W przeciwieństwie do włosów ludzkich, syntetyczne włosy nie są tak przewiewne, a gdy Twoje naturalne włosy są pod nimi schowane, istnieje możliwość powstania bakterii i grzybów, które mogą powodować swędzenie i zapalenie skóry głowy. Te czynniki mogą prowadzić do wypadania włosów i niewygodnego noszenia fryzury ochronnej. Utrzymywanie włosów syntetycznych w czystości i bez nagromadzonych produktów zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów naturalnych.

Jaka jest najwyższa jakość włosów syntetycznych?

Najwyższą jakością włosów syntetycznych jest Kanekalon. Włókna Kanekalon są przyjazne dla wysokich temperatur, więc współpracują z lokówkami, suszarkami i gorącymi wałkami. Oznacza to również, że jeżeli używasz włosów do zaplatania warkoczy lub warkoczy bez węzłów, możesz spalić końcówki, aby zachować je w nienaruszonym stanie.

Innym wysokiej jakości włóknem syntetycznym jest Toyokalon. W dotyku i wyglądzie najbardziej przypomina on ludzkie włosy o jedwabistej strukturze i utrzymuje loki dłużej niż inne rodzaje włosów syntetycznych.