Uroda

Jak pozbyć się podwójnego podbródka

Podwójny podbródek

Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie wpatrują się w swoje twarze i znajdują w nich wady. Życie w świecie przepełnionym technologią i często powierzchownym nie pomaga. Widząc wady w lustrze, na zdjęciu rodzinnym lub selfie, które właśnie zrobiłeś, możesz stać się samokrytyczny. Im dłużej wpatrujesz się w swoje odbicie lub zdjęcie, tym bardziej możesz zauważyć pewne niedoskonałości. Jedną z niedoskonałości, z którą wiele osób zdaje się zmagać, jest podwójny podbródek.

Co to jest podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to nadmiar kilogramów noszonych pod brodą, zazwyczaj pomiędzy podbródkiem a szyją. Sprawia, że szyja wygląda na większą i czasami może być przypisana do wyglądu starszego. Wiele osób nosi nadmiar kilogramów na podbródku i szyi. Ten dodatkowy ciężar może zmienić sposób, w jaki wygląda Twoja twarz i szczęka. Niektórzy ludzie mogą nawet stracić swoją linię szczęki całkowicie z powodu dodatkowej wagi.

Ty, jak wielu innych, może zastanawiać się nad podwójnym podbródkiem przyczyny i objawy podwójnego podbródka. Główne objawy posiadania podwójnego podbródka obejmują zmianę struktury twarzy, nadmiar masy ciała w okolicy podbródka i szyi oraz pojawianie się starszych niż w rzeczywistości.

Przyczyny podwójnego podbródka

Jeśli chodzi o przyczyny powstawania podwójnego podbródka, to są one stosunkowo proste. W większości przypadków podwójny podbródek jest wynikiem otyłości lub nawet niewielkiej nadwagi. Podczas gdy podwójny podbródek nie jest koniecznie czymś, czym należy się martwić, jego podstawowa przyczyna może powodować problemy zdrowotne. Na przykład otyłość, która jest główną przyczyną powstawania podwójnego podbródka, może być związana z kilkoma problemami zdrowotnymi, w tym z wyższą śmiertelnością, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą typu 2, chorobami serca i innymi.

Otyłość nie jest jedyną przyczyną podwójnych podbródków. Genetyka również odgrywa rolę. W związku z tym, niektóre osoby kończą z silniejszą lub delikatniejszą linią szczęki dzięki czynnikom dziedzicznym. Nawet osoby szczupłe mogą mieć podwójny podbródek z powodu braku gęstości mięśni, co skutkuje wyższą zawartością tłuszczu w organizmie.

Leczenie podwójnego podbródka

Nie ma nic złego w tym, że jesteś samoświadomy swojego podwójnego podbródka i chcesz go zmienić. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pomóc zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować podwójne podbródki. Oczywistym planem leczenia podwójnego podbródka, szczególnie dla osób z nadwagą, byłaby utrata wagi poprzez dietę i ćwiczenia. Jeśli jednak zmagasz się z utratą nadwagi lub jesteś już szczupły, ale masz predyspozycje do większej zawartości tłuszczu i chcesz jak najszybciej wyeliminować podwójny podbródek, istnieje kilka innych planów leczenia, które możesz rozważyć.

Podwójny podbródek naturalne leczenie. Podwójny podbródek naturalne leczenie oznacza utratę podwójnego podbródka naturalnie bez interwencji medycznej. To może być poprzez dietę i ćwiczenia, specyficzne ćwiczenia szczęki, a nawet joga. Naturalne zabiegi nie są natychmiastowe i mogą zająć trochę czasu, aby osiągnąć. Wymagają one również pewnej konserwacji – na przykład, jeśli waga jest problemem, ważne jest, aby nie tylko zrzucić nadmiar kilogramów, ale pracować, aby je utrzymać.

Dieta i ćwiczenia nie zawsze pomogą w usunięciu podwójnego podbródka, zwłaszcza jeśli nie masz nadwagi.

Operacja podwójnego podbródka. Inną opcją, aby pomóc zmniejszyć lub wyeliminować podwójne podbródki jest operacja. Istnieją trzy wspólne rodzaje operacji podwójnego podbródka, w tym:

  • Liposukcja: Liposukcja jest powszechną procedurą, która polega na usunięciu tłuszczu spod skóry. Odbywa się to za pomocą małej rurki wprowadzonej do niewielkiego nacięcia wykonanego przez chirurga. W przypadku odsysania tłuszczu na szyi, chirurg wyrzeźbi i ukształtuje również podbródek i szyję, aby nadać nowy kształt linii żuchwy. Liposukcja jest prostym zabiegiem, który wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, aby znieczulić dotknięte miejsce.
  • Lifting twarzy: Lifting twarzy wymaga na ogół, aby pacjent był w znieczuleniu ogólnym. Czasami jednak można je wykonać w znieczuleniu miejscowym. Niezależnie od tego, podczas zabiegu liftingu twarzy lekarz usunie tłuszcz i zwiotczałą skórę w okolicy podbródka i szyi.
  • Podniesienie szyi: Istnieje kilka różnych rodzajów procedur podnoszenia szyi, które mogą być wykonywane. Jeden z zabiegów podniesienia szyi jest znany jako cervicoplastyka i ma na celu usunięcie dodatkowej skóry z okolic szyi i podbródka. Inna procedura, platysmaplastyka, ma na celu dokręcić mięśnie szyi. Obie procedury pomagają poprawić kontur szyi i podbródka.

Czasami potrzebna jest więcej niż jedna procedura i możesz wymagać zarówno liposukcji, jak i liftingu twarzy lub szyi, aby całkowicie wyeliminować podwójny podbródek. Niektórzy lekarze łączą również liftingi twarzy i szyi w celu uzyskania lepszych rezultatów. Jednak to połączenie często powoduje ciasne uczucie w szyi, które może trwać przez kilka miesięcy.

Czas rekonwalescencji w przypadku zabiegów chirurgicznych wynosi około 10-14 dni. W tym okresie mogą wystąpić siniaki i obrzęki.

Twój lekarz omówi wszelkie metody chirurgiczne potrzebne do pomocy z podwójnym podbródkiem i poinformuje Cię, czy potrzebujesz więcej niż jednej operacji.

Inne opcje leczenia. Zastrzyk kwasu deoksycholowego jest nonsurgical alternatywą dla usuwania podwójnego podbródka. Podczas tej procedury kwas deoksycholowy – substancja znajdująca się w pęcherzyku żółciowym, która jest w stanie rozpuścić tłuszcz z diety – jest wstrzykiwany w skórę pod brodą. Kwas deoksycholowy wymaga kilku zastrzyków w ciągu kilku tygodni. Niektórzy ludzie mogą potrzebować tylko dwóch lub trzech zastrzyków, ale nie jest rzadkością, że inni wymagają sześciu zabiegów.

Inną opcją zabiegową jest zamrażanie komórek tłuszczowych za pomocą urządzenia podciśnieniowego. Urządzenie to zasysa skórę i tłuszcz do ssawki. Ssawka następnie schładza skórę i tłuszcz, a następnie ogrzewa tłuszcz z powrotem. W wyniku tego zachodzi proces zwany apoptozą, który powoduje obumieranie komórek tłuszczowych. Procedura ta może trwać do dwóch miesięcy, aby pracować.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Leczenie podwójnego podbródka

Jeśli wolisz naturalny proces eliminacji podwójnego podbródka, istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonywać, aby pomóc zmniejszyć i ostatecznie wyeliminować nadmiar tłuszczu z podbródka i szyi.

Do popularnych ćwiczeń należą:

  • Podbródek do sufitu: Ćwiczenie podbródka do sufitu pomaga aktywować mięśnie szyi i szczęki i powinno być wykonywane 10-20 razy dziennie. Wymaga ono stania lub siedzenia z wyprostowanym kręgosłupem, a następnie odchylenia głowy do tyłu, patrząc w sufit. Delikatnie poprowadź dolną szczękę do przodu, w kierunku sufitu. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund.
  • Ryk lwa: Ćwiczenie „ryk lwa” pomaga tonować brodę i powinno być wykonywane 10 do 20 razy dziennie. Zacznij od szerokiego otwarcia ust i wystawienia języka jak najdalej. Musisz utrzymać tę pozycję przez 10 sekund. Wróć do normalnej pozycji i zacznij ponownie.
  • Wymachiwanie policzkami: Wymachiwanie policzkami to ćwiczenie, które często wykonujesz nie zdając sobie z tego sprawy – na przykład podczas mycia zębów lub płukania ust. Do pomocy możesz użyć wody, ale możesz też wykonać to ćwiczenie przy użyciu samego powietrza. Wszystko, co musisz zrobić, to energicznie świstać wokół policzków przez 5 do 10 minut. Podobnie jak w przypadku innych ćwiczeń, powinieneś dążyć do wykonywania tego ćwiczenia 10 do 20 razy dziennie.