Włosy

Czym są włosy Sombre?

Czym są włosy Sombre

Wskazówka zawarta jest w nazwie. Nazywamy ją „sombre”, ponieważ jest to bardzo subtelne ombre, które wykorzystuje gradientowy wygląd, który wszyscy znamy i kochamy, i czyni go jeszcze bardziej miękkim. Podczas gdy w przypadku ombre, możesz zobaczyć, jak kolor zmienia się o trzy lub cztery odcienie na jaśniejszy w połowie długości i na końcach, sombre ma tendencję do pozostawania w granicach dwóch poziomów podstawy, co daje prawie niewyczuwalne uniesienie.

W przypadku bardziej odważnych kolorów, takich jak róż, może to oznaczać, że u nasady włosów pojawi się odcień rose gold, który będzie nieco bardziej pastelowy, gdy dojdziesz do samych końcówek. W przypadku bardziej naturalnych odcieni włosów, takich jak brązy, blondy i czerwienie, najlepsze ponure fryzury można pomylić z dziełem gorącego dnia na plaży. To bardzo subtelne.

Niektórzy koloryści lubią nawet dodawać pasemka na końcach włosów sombre, wybierając odcień zbliżony do korzenia, aby rozbić jasność, co sprawia, że ombre jest jeszcze łagodniejsze. Przedyskutuj opcje z klientką, aby ustalić, jak bardzo subtelna jest jej propozycja. Pomocne mogą być zdjęcia, które możesz pokazać klientce, więc warto zachować tę stronę na później.

Dla kogo jest sombre?

Podczas gdy pixie lub bob są zbyt krótkie, aby zaprezentować ombre, klientki z długimi włosami pokochają ten delikatny efekt. Poza długością, jest to uniwersalna technika, którą można zastosować do każdego koloru bazowego, od popielatych blondynek Otwiera się w nowej zakładce i ciemnych brunetek po odważne grzywki w odcieniach niebieskiego lub zielonego. Ponadto, ponieważ wymaga ona jedynie delikatnego zanurzenia się w koloryzacji, jest idealna dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z ombre i chce poeksperymentować.

włosy sombre

Czym różni się balejaż od sombre?

Wszystko sprowadza się do umiejscowienia. W przypadku balejażu, rozjaśniacz nakłada się tam, gdzie chcemy, aby pasma się mieniły, przeciągając go przez warstwy okalające twarz, przez środkową część długości, na końcach… wszędzie tam, gdzie najbardziej odpowiada to klientce. W przeciwieństwie do tego – zamiast wstęg rozjaśniacza, które są wyraźnie widoczne w balejażu – w przypadku sombre, rozjaśniacz jest nakładany na całej długości i na końcach, mieszając się aż do prawie niewidocznego wykończenia u nasady włosów. Po rozjaśnieniu, nakłada się toner, aby uzyskać bezproblemowe, subtelne wykończenie. Upewnij się, że kiedy klientka poprosi o zastosowanie jednej z tych technik, pokaże Ci zdjęcie tego, czego chce. Czasami – mimo że są to zupełnie różne techniki – ombre, sombre i balayage mogą zostać pomieszane.