Uroda

Masowanie na odchudzanie: Czy to działa?

Masaż na odchudzanie

Nie jest już tajemnicą, że utrata wagi to idealne połączenie zdrowej diety i regularnych treningów. Proces jest trudny, ale kiedy zaczniesz widzieć wyniki, to wszystko czuje się warte tego. Ponieważ utrata wagi to wszystko ciężka praca, coś tak relaksującego jak masaż może pomóc Ci schudnąć. Brzmi jak marzenie, nie? Ale niektóre ostatnie badania i eksperci zdrowotni twierdzą inaczej.

Masowanie dla utraty wagi

Masaż jest wspaniałym sposobem na dodanie energii swojemu ciału, odstresowanie i odprężenie. Dobry masaż może mieć stymulujący wpływ na narządy trawienne, a tym samym może złagodzić zaparcia, nudności i pozwolić organizmowi na maksymalne wykorzystanie otrzymywanego pożywienia. Pobudza metabolizm, krążenie krwi i pomaga rozluźnić obolałe po treningu mięśnie. To tworzy silniejszą wersję swojego ciała, a więc doskonałe tło dla utraty wagi.

Masaż na cellulit i utratę tłuszczu

Masaże rzeczywiście działają w celu zmniejszenia wgłębienia skóry, które pochodzi z nagromadzenia tłuszczu, lepiej zwanego cellulitem. Ale te masaże nie mogą rozwiązać problemów na stałe. Eksperci i badacze sugerują, że takie masaże mogą działać świetnie jako rozwiązanie tymczasowe, ale nie są trwałym rozwiązaniem.

Jak działa masaż spalający tłuszcz?

W pewnym badaniu porównano wpływ trzech różnych rodzajów masaży – masaży mechanicznych, manualnego drenażu limfatycznego i manipulacji tkanką łączną na różne części ciała. Wyniki były, utrata tłuszczu nastąpiła we wszystkich przypadkach, jak wskazano przez grubość tłuszczu brzusznego, obwód uda i grubość tłuszczu udowego. Ale różnica nie była wystarczająco duża, aby wskazać utratę wagi. Ale te masaże mogą zdecydowanie uzupełnić swoją utratę wagi.

Czy masaże są w ogóle dobre?

Masaże są dobrym sposobem na relaks, odprężenie i odmłodzenie, ale same masaże mogą nie wystarczyć do osiągnięcia wyników odchudzania. Ale poprzez utrzymanie układu pokarmowego, krążenia krwi i metabolizmu zdrowe i w dobrym porządku pracy, masaż stworzyć idealne tło dla utraty wagi.

Masaż może być uzupełnieniem ćwiczeń

Dobry masaż po ciężkim treningu może być idealnym pomocnikiem. To jest powód, dla którego twoi trenerzy fitness tak często oddają się masażom. Według American Massage Therapy Association, masaże są uzupełnieniem ćwiczeń. Masaże pomagają w obniżeniu napięcia mięśni, zwiększeniu zakresu ruchu, zmniejszeniu obrzęku, zmniejszeniu sztywności mięśni, a nawet zapobieganiu urazom. Wszystko to tworzy silniejszą wersję Twojego ciała, pozwalając Ci na cięższe treningi.

Masaże poprawiają krążenie krwi i metabolizm

Dobre krążenie krwi pomaga w prawidłowym dostarczaniu składników odżywczych w całym organizmie. Manipulacja tkanki łącznej to masaż, w którym manipuluje się tkankami miękkimi w celu poprawy krążenia. Lepsze krążenie prowadzi do lepszego metabolizmu, co pomaga spalić więcej kalorii.

Masaże poprawiają trawienie

Odchudzanie

Masaże łagodzą zaparcia, nudności i pomagają w problemach żołądkowo-jelitowych. A kiedy zdrowie trawienia jest optymalne, twoje ciało może w pełni wykorzystać składniki odżywcze, które otrzymuje, a tym samym pomaga w utracie wagi. Ręczny drenaż limfatyczny to masaż, który pomaga wypchnąć odpady z tkanek ciała, pomagając w ogólnej utracie wagi.

Sposoby na zwiększenie skuteczności masażu

Masaże są wspaniałe na wszystkie sposoby, badania twierdzą również, że połączenie masażu z laseroterapią lub podczerwienią może zwiększyć jego efekt. Naukowcy stwierdzili, że zastosowanie światła laserowego (podwójnej wiązki o niskim poziomie) dało lepsze rezultaty niż sam masaż.