Skóra

Roślinne składniki budulcowe kolagenu

kolagen

Co tak naprawdę pozwala nam zachować młodość i starzeć się z wdziękiem? Istnieje wiele czynników wpływających na utrzymanie optymalnego zdrowia i wyglądu skóry – dieta, nawodnienie, odżywianie, detoksykacja, sen, ćwiczenia, nawyki, postawa, styl życia i środowisko, żeby wymienić tylko kilka z nich – ale jeden kluczowy czynnik wyróżnia się, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia i młodego wyglądu skóry: KOLAGEN.

W ostatnich latach o kolagenie zrobiło się głośno i wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę ze znaczenia tego białka dla zdrowia skóry i innych tkanek ciała. Jednak większość ludzi nie wie, czym jest kolagen, jak jest produkowany i jak można utrzymać jego zdrowie.

Większość suplementów kolagenowych dostępnych na rynku jest pochodzenia zwierzęcego, a przyjmowanie suplementów kolagenowych pochodzenia zwierzęcego jest w rzeczywistości jednym z najmniej skutecznych sposobów budowania kolagenu. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o kolagenie, roślinnych suplementach kolagenowych i dlaczego przyjmowanie roślinnych suplementów kolagenowych jest najskuteczniejszym sposobem poprawy zdrowia kolagenu.

Co to jest kolagen?

Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w ludzkim ciele. Zapewnia wsparcie i wytrzymałość struktur komórkowych, w tym kości, organów, układu naczyniowego, tkanki łącznej, włosów, skóry, paznokci – lista jest nieskończona. Kolagen nie tylko łączy komórki ze sobą jak cement i klej, ale także 40% naszej skóry składa się z kolagenu. Kolagen nadaje skórze zdolność do poruszania się, rozciągania i powrotu do swojego kształtu, co nazywamy elastycznością skóry. Utrata elastyczności skóry prowadzi do powstawania zmarszczek i widocznych oznak starzenia się.

Dlaczego zdrowie kolagenu jest ważne?

Zdrowie kolagenu jest kluczowe dla:


Zdrowej skóry
Funkcjonowania organów
Wydajności sportowej
Zdrowia i gęstości kości
Zdrowia stawów
Zdrowie jelit

Choć rodzimy się z dużą ilością kolagenu w skórze, jego produkcja w organizmie zaczyna zwalniać w połowie lub pod koniec lat 20. i dramatycznie spada po 30. roku życia. Od tego momentu poziom kolagenu w naszej skórze zaczyna spadać o 1-2% każdego roku. Kiedy kolagen zaczyna się zmniejszać wraz z wiekiem lub z powodu nadmiernej ekspozycji na promienie UV, zanieczyszczenia czy dym papierosowy, integralność strukturalna naszej skóry zostaje naruszona.

Korzyści zdrowotne płynące z kolagenu

Posiadanie zdrowego kolagenu w organizmie przynosi wiele korzyści, ponieważ kolagen jest podstawowym białkiem, które dosłownie zapewnia strukturę większości naszych tkanek i organów. Przyjmowanie suplementów kolagenowych, które pomagają organizmowi produkować własny kolagen, może znacząco poprawić stan zdrowia kolagenu, a tym samym naszego ogólnego zdrowia. Staje się to coraz ważniejsze w miarę starzenia się, ponieważ produkcja kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem.

Chociaż korzyści zdrowotne płynące z kolagenu są liczne, omówimy pięć najbardziej znaczących korzyści płynących z kolagenu, które zostały udokumentowane przez współczesne badania zdrowotne.

Kolagen może poprawić zdrowie Twojej skóry
Kolagen jest niezbędny dla zdrowia skóry, ponieważ znaczna część naszej skóry składa się z kolagenu, a ciało opiera się na tym białku w wielu swoich tkankach. Liczne badania wykazały, że peptydy kolagenowe mogą spowolnić proces starzenia się skóry, utrzymując ją w dobrej kondycji, zmniejszając zmarszczki i suchość.

Działanie redukujące zmarszczki suplementów kolagenowych przypisuje się ich zdolności do stymulowania organizmu do samodzielnej produkcji kolagenu. Ponadto przyjmowanie suplementów kolagenowych może pobudzać produkcję innych białek, które pomagają w tworzeniu struktury skóry, takich jak elastyna i fibrylina.

Kolagen może pomóc złagodzić ból stawów
Kolagen, jako jedno z najbardziej obfitych białek w organizmie i niezbędne dla zdrowia tkanek, pomaga utrzymać integralność chrząstki, która jest gumowatą tkanką chroniącą Twoje stawy.

Z wiekiem ilość kolagenu w organizmie zmniejsza się, co zwiększa ryzyko rozwoju zwyrodnieniowych chorób stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Niektóre badania wykazały, że przyjmowanie suplementów kolagenowych może poprawić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów i zmniejszyć ogólny ból stawów.

Podobnie jak w przypadku suplementów kolagenowych, które pomagają redukować zmarszczki, korzyści płynące z suplementów kolagenowych dla zdrowia stawów są w dużej mierze przypisywane ich zdolności do wspomagania organizmu w produkcji własnego kolagenu. Należy o tym pamiętać, ponieważ istnieje duża różnica między jakością suplementów kolagenowych i tym, jak skutecznie pomagają one organizmowi w produkcji własnego kolagenu. Zajmiemy się tym w dalszej części artykułu, po omówieniu kilku innych korzyści płynących ze stosowania skutecznych suplementów kolagenowych.

Kolagen może zwiększać masę mięśniową
Kolagen jest niezbędny do utrzymania silnych i prawidłowo funkcjonujących mięśni. W rzeczywistości nawet 10% tkanki mięśniowej składa się z kolagenu. Badania sugerują, że suplementy kolagenowe pomagają zwiększyć masę mięśniową u osób z sarkopenią, czyli utratą masy mięśniowej, która następuje z wiekiem.

Według naukowców przyjmowanie suplementów kolagenowych, które pomagają organizmowi budować własny kolagen, może sprzyjać syntezie białek mięśniowych, takich jak kreatyna, a także stymulować wzrost mięśni po ćwiczeniach.

Kolagen wspomaga zdrowie serca

Kolagen nadaje strukturę tętnicom, które są naczyniami krwionośnymi transportującymi krew z serca do reszty ciała. Bez wystarczającej ilości kolagenu tętnice mogą się osłabić i stać się kruche. Naukowcy uważają, że dbając o zdrowie kolagenu, można chronić zdrowie serca, co staje się coraz ważniejsze wraz z wiekiem.

Kolagen może zapobiegać utracie kości
Kości są zbudowane głównie z białka kolagenowego, które jest odpowiedzialne za ich strukturę i pomaga zachować ich siłę i zdrowie.

Wraz z wiekiem zdrowie kolagenu ulega pogorszeniu, podobnie jak masa kostna. Może to prowadzić do takich chorób jak osteoporoza, która charakteryzuje się niską gęstością kości i wiąże się z wyższym ryzykiem złamań kości.

Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów kolagenowych może mieć pewne efekty w organizmie, które pomagają hamować rozpad kości prowadzący do ich osłabienia. Utrzymując zdrowy kolagen, możemy utrzymać nasze kości w dobrym stanie w miarę starzenia się i zapobiegać takim chorobom, jak osteoporoza i zapalenie kości i stawów.

Teraz, kiedy omówiliśmy niektóre z podstawowych korzyści płynących z przyjmowania suplementów kolagenowych, przejdźmy do tego, dlaczego tak ważne jest przyjmowanie suplementów kolagenowych, które rzeczywiście działają i dlaczego suplementy kolagenowe pochodzenia zwierzęcego są jednymi z najgorszych suplementów kolagenowych, jakie możesz przyjmować.

Wyzwanie związane z suplementami kolagenowymi pochodzenia zwierzęcego

Tworzenie skutecznych suplementów kolagenowych jest bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Cząsteczka kolagenu jest największą cząsteczką w organizmie – często nazywana jest „supercząsteczką” – a jej ciasno zwinięta „potrójna helisa” jest po prostu zbyt duża i zbyt mocna (wagowo mocniejsza od stali), aby przeniknąć przez powierzchnię skóry lub zostać rozłożona przez enzymy trawienne i wchłonięta do krwiobiegu po spożyciu.

To utrudnia aplikacjom miejscowym, napojom kolagenowym i proszkom kolagenowym zawierającym zwykły „kolagen” uzupełnianie kolagenu w skórze. Chociaż kremy nawilżające, serum i kremy kolagenowe zawierające zwykły kolagen mogą twierdzić, że wspomagają naturalną produkcję kolagenu przez organizm, nie mogą zastąpić kolagenu w Twojej skórze. To samo dotyczy każdego suplementu kolagenowego (czy to kolagenu w proszku, czy kolagenu w tabletkach, czy kolagenu w napoju), który zawiera zwykły kolagen w postaci całych cząsteczek. Cząsteczka ta jest po prostu zbyt duża, aby mogła zostać wchłonięta i wywołać pożądany efekt.

Najlepszy sposób na zbudowanie kolagenu

Budowa kolagenu

Faktem jest, że najlepszym sposobem budowania kolagenu jest przyjmowanie prekursorów, które pozwalają ciału robić to, co robi najlepiej: budować cząsteczki. Jeśli twoje ciało produkuje kolagen od dziecka, to dlaczego zakłada się, że musimy spożywać suplementy z kolagenem pochodzenia zwierzęcego, żeby nasz proces tworzenia kolagenu nie zwolnił? Koncepcja ta jest silnie forsowana przez przemysł mięsny, ale jest ona błędna.

Molekularnym budulcem kolagenu w organizmie jest witamina C, L-prolina i L-lizyna. Przyjmowanie tych trzech składników odżywczych razem, w odpowiednich dawkach, powoduje powstanie 18 łańcuchów aminokwasów, które następnie tworzą setki kombinacji do produkcji kolagenu. Połączyliśmy te witaminy wspierające kolagen w codziennych pakietach kolagenowych na bazie roślinnej (wraz z synergicznym kompleksem enzymów B), które wspierają zdolność organizmu do tworzenia kolagenu. Ta formuła to roślinny suplement kolagenowy, który wspiera zdrowie skóry od wewnątrz, pomagając Twojemu organizmowi w produkcji własnego kolagenu. Zamiast przyjmować gotowe cząsteczki kolagenu, które są trudne do przetworzenia przez organizm i które zawiera większość suplementów kolagenowych, możesz przyjmować odpowiednie dawki specyficznych prekursorów kolagenu, które umożliwiają organizmowi wytwarzanie własnego kolagenu.

Ważne jest, żeby te składniki odżywcze pochodziły z czystych, wysokiej jakości źródeł i były tak sformułowane, żeby były rzeczywiście wchłaniane przez organizm. Istnieje ogromna różnica pomiędzy spożywaniem najtańszej formy L-Lizyny kupionej w sklepie, a spożywaniem farmaceutycznie czystej L-Lizyny w formie nano-wolnej, takiej jak L-Lizyna w naszych codziennych opakowaniach prekursorów kolagenu. Ta różnica w jakości i biodostępności może zadecydować o tym, czy składniki odżywcze po prostu przejdą przez twoje ciało, czy zostaną wchłonięte i wykorzystane przez organizm, zapewniając rzeczywiste korzyści.

Kluczową cechą suplementu zawierającego prekursory kolagenu jest to, że zawarliśmy w nim terapeutyczną dawkę tych składników, ponieważ większość dostępnych na rynku suplementów wzmacniających kolagen zawiera dawkę dla Twojego chihuahua. Ludzkie ciało potrzebuje 3000 mg lizyny i 1000 mg proliny oraz 1000 mg witaminy C, aby prawidłowo zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na kolagen. Terapeutyczne dawki tych składników odżywczych, wraz z czystą jakością i technologią nanoform, są powodem wyższej ceny naszych 30-dniowych opakowań, ponieważ łączą one cztery produkty z naszej linii w jedno wygodne, opracowane przez lekarza, codzienne opakowanie.

Opakowania Prekursorów Kolagenu są w 100% wegańskie i pochodzą z etycznych źródeł, oferując osobom dbającym o urodę skuteczniejszą, czystszą i bezpieczniejszą alternatywę dla konwencjonalnych suplementów kolagenowych. Jedno opakowanie naszego kolagenowego suplementu zdrowotnego dziennie daje Twojemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje, aby zoptymalizować proces syntezy kolagenu. Aby uzyskać optymalną skuteczność, pamiętaj, aby połączyć opakowania prekursorów kolagenu z naszą formułą Biodynamicznego Toniku Przeciwzapalnego, aby obniżyć poziom stanu zapalnego w organizmie, ponieważ wysoki poziom stanu zapalnego zakłóca proces syntezy kolagenu.

Kolagen nie musi pochodzić z produktów zwierzęcych. Kiedy dostarczasz swojemu organizmowi kluczowych składników odżywczych, których potrzebuje, może on produkować swój własny kolagen aż do późnych lat życia. Dzięki naszym codziennym pakietom Prekursorów Kolagenu możesz to osiągnąć w prosty i skuteczny sposób.