Skóra

Jak uzyskać glass skin?

Jak uzyskać glass skin czyli szklaną skórę

Jeśli jesteś fanką 10-stopniowej pielęgnacji skóry, z której słynie koreańskie piękno, istnieje prawdopodobieństwo, że znasz termin „szklana skóra”: gładka, jasna i intensywnie nawilżona cera, która sprawia, że „rosa” wydaje się matowa.

„Szklana skóra to taka, która jest najzdrowsza” – wyjaśnia Alicia Yoon, założycielka Peach & Lily. „Aby skóra wyglądała na pozbawioną porów, rozświetloną i półprzezroczystą, musi się wydarzyć tak wiele rzeczy. Nie możesz po prostu być nawilżona i tak wyglądać. Twoja skóra musi być naprawdę najzdrowsza pod każdym względem. Dzieci mają 'prześwitującą skórę’, a to dlatego, że ich skóra jest jeszcze bardzo zdrowa.”

Podczas gdy pragnienie „szklanej skóry” początkowo wywodzi się z Korei, Yoon wspomina, kiedy po raz pierwszy zyskała ona popularność w Stanach Zjednoczonych.

„Co jest właściwie zabawne, szklana skóra nie była tak naprawdę rzeczą w Stanach Zjednoczonych, a w Korei, gdzie angielski nie jest podstawowym językiem, termin 'glass’ nie był używany przez Koreańczyków. Używają wielu słów, które opisują szkło. Mówią 'see-through’. Mówią „sprężysta skóra”, „jasna skóra” lub „świetlista skóra”. Jest tyle różnych sposobów, aby to opisać” – mówi.

Yoon była jedną z pierwszych koreańskich ekspertek od urody w Stanach Zjednoczonych (poza Ellie Choi, która stała się wirusem po udostępnieniu szklistego selfie na Instagramie), która pomogła spopularyzować ten termin. „To po prostu kliknęło dla mnie. Przez cały ten czas, kiedy próbowałam wyjaśnić ludziom, jak wygląda twoja skóra w najzdrowszym wydaniu, szklana skóra była sposobem, który najszybciej ją opisał.”

Szklana skóra i dążenie do zachowania świetlistego, półprzezroczystego blasku skóry było od tamtej pory popularnym trendem, ale Yoon wyjaśnia, że świetlisty wygląd szklanej skóry naprawdę pochodzi z wewnątrz.

Osiągnięcie takiego wyglądu wymaga zdrowego i zrównoważonego stylu życia, a także poświęcenia się pielęgnacji skóry. Z pewnością nie są to rezultaty, które można uzyskać z dnia na dzień – nawet jeśli zostało się obdarzonym niesamowitymi genami.

Jakie produkty są mi potrzebne?

  • olejek oczyszczający i delikatna pianka oczyszczająca do podwójnego oczyszczania
  • eksfoliator
  • toner
  • esencja
  • serum lub olejek do twarzy
  • nawilżacz
  • filtr przeciwsłoneczny
  • maska do twarzy

Twoja pielęgnacja szklanej skóry krok po kroku

Podwójne oczyszczanie

Yoon zaleca, aby najpierw umyć twarz delikatnym olejkiem oczyszczającym, który nie zatyka porów i nie pozbawia skóry jej naturalnych olejków.

Następnie proponuje zastosować delikatny preparat oczyszczający, który się pieni.

Złuszczanie

„Złuszczanie pomaga usunąć nadmiar martwych komórek skóry i usuwa zaskórniki na skórze” – mówi specjalistka ds. edukacji marki Belif, Grace Lee.

Używaj toniku

„Tonery pomagają zresetować pH skóry i pozwalają kolejnym krokom w rutynie lepiej wchłonąć się w skórę” – mówi Erica Cox, licencjonowany estetyk i kosmetolog z Savor Beauty.

Wypróbuj esencję

Włączenie esencji (cienki, wodny produkt, który dodaje wilgoci do skóry) do swojej rutyny zwiększa zatrzymanie wilgoci w skórze, a zatem pomaga w absorpcji produktów, według Lee. „Nie tylko nawilża skórę, zapewniając jej naturalny blask, ale funkcjonalna esencja zwiększa korzyści płynące z każdego zabiegu pielęgnacyjnego”.

Kup serum lub olejek do twarzy

serum lub olejek do twarzy

Kolejnym elementem każdej rutyny dla szklanej skóry jest włączenie serum lub nawilżającego olejku do twarzy, które są lekkie, ale zawierają antyoksydanty, chroniące skórę przed wolnymi rodnikami, które ostatecznie powodują oznaki starzenia.

„W przypadku skóry szklanej wybieraj serum z witaminami lub kwasem hialuronowym” – wyjaśnia Lee. To dlatego, że kwas hialuronowy nawilża skórę, „wydobywając ten naturalny blask”, dodaje.

Nałóż warstwę kremu nawilżającego

Poszukaj kremu nawilżającego, który zapewni Ci natychmiastowe nawilżenie, dzięki czemu skóra będzie gładka i elastyczna.

Chroń swoją skórę przed słońcem

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to niezbywalny element każdej rutyny K-beauty. Musisz szukać takiego, który nawilża, chroni i nie pozostawia śladów.

Co zrobić, jeśli mam trądzik, skórę suchą lub tłustą?

Yoon, Cox i Lee wierzą, że każdy, niezależnie od typu skóry, może osiągnąć efekt szklanej skóry. Wszystko sprowadza się do znalezienia produktów, które działają dla Ciebie.

„Skóra każdego człowieka jest inna, a dzięki odpowiednim produktom, które działają na skórę, ten wygląd jest osiągalny” – mówi Lee. „Mam skórę mieszaną i tłustą, co powoduje, że tu i ówdzie pojawiają się wypryski z powodu sebum. Ponadto, problemy skórne zmieniają się w ciągu pór roku, a nawet w ciągu miesiąca ze względu na hormony, ale nawet z tymi problemami skórnymi szklana skóra jest osiągalna dzięki czasowi, pielęgnacji i stosowaniu produktów, które działają na moją skórę.”

Choć wymaga to czasu i zaangażowania, uzyskanie rozświetlonej od wewnątrz skóry jest możliwe dla większości osób. Nie chodzi jednak tylko o leczenie objawów. Jest to w dużej mierze styl życia i wymaga holistycznego podejścia.

To, co wkładasz do swojego ciała, jest równie ważne jak to, co nakładasz na twarz. Dzięki odpowiedniej rutynie i zdrowej diecie możesz być na dobrej drodze do uzyskania świetlistej cery, która sprawi, że w mgnieniu oka porzucisz podkład.