publikacja artykułów sponsorowanych
Włosy

10 powodów dlaczego trzeba dbać o włosy

10 powodów dlaczego warto dbać o włosy

Czy traktujesz swoje włosy z troską, na którą zasługują? Jeśli nie, to znak, że trzeba zacząć. Osiągnięcie swoich celów dotyczących pięknych włosów to jeden z powodów, dla których dbanie o włosy jest ważne. Nie zapominajmy jednak o zdrowiu włosów i skóry głowy!

1. Pomaga włosom rosnąć dłużej

Tak, dobrze słyszałaś. Dbałość o włosy może pomóc Ci w uzyskaniu puszystych, długich włosów, o których zawsze marzyłaś.

Używanie produktów stymulujących wzrost włosów, takich jak szampon na porost włosów, pomoże Ci uzyskać mocniejsze, grubsze i bardziej objętościowe włosy. Wszystko to przy jednoczesnej ochronie przed rozdwajaniem się końcówek i łamaniem.

2. Zapobiega puszeniu się włosów

Nie ma nic gorszego niż wieczne suszenie lub prostowanie włosów, tylko po to, by się puszyły. Dbając o włosy i stosując produkty, które chronią je przed puszeniem, można tego uniknąć.

3. Zachowaj naturalną strukturę włosów

Gdy włosy są uszkodzone przez stylizację lub koloryzację, ich naturalna struktura może z czasem ulec zmianie. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja włosów, zwłaszcza jeśli regularnie używasz gorących narzędzi lub rozjaśniasz włosy.

Stosuj produkty przeznaczone do Twojego rodzaju włosów, które pomogą zachować ich naturalną strukturę. Jeśli masz bujnie kręcone lub falowane włosy, niektóre produkty pomogą zapewnić im sprężystość i objętość, utrzymując loki w odpowiedniej formie.

4. Zapobiega długotrwałym uszkodzeniom włosów

Pielęgnacja włosów teraz pomoże zapobiec ich uszkodzeniu, a nawet wypadaniu w dłuższej perspektywie. Aby zachować zdrowe i piękne włosy, należy unikać szkodliwych praktyk.

Unikaj takich rzeczy jak nadmierne mycie, nadmierne szczotkowanie i nadmierna stylizacja! Obejmuje to stylizację gorącymi narzędziami i ciasne fryzury, które mogą powodować złamania, takie jak ciasne koki, kucyki i warkocze. Twoje włosy będą Ci później wdzięczne.

5. Włosy nie plączą się

Dobra rutyna pielęgnacji włosów nie jest kompletna bez codziennego szczotkowania lub czesania. Pamiętaj jednak, że istnieje właściwy i niewłaściwy sposób szczotkowania włosów. Twoje włosy są najbardziej delikatne, gdy są mokre, dlatego unikaj szczotkowania, dopóki nie wyschną.

Rozczesując włosy, zacznij od końcówek i przesuwaj się w górę za pomocą grzebienia o szerokich zębach. Aby uzyskać gładkie, proste włosy, użyj niezawodnej szczotki z łopatkami.

6. Chroni włosy przed uszkodzeniami termicznymi

Wszyscy wiemy, że najlepszym rozwiązaniem dla zdrowych włosów jest zerwanie z gorącymi narzędziami. Ale bądźmy szczerzy, łatwiej powiedzieć niż zrobić! Na szczęście, stosując odpowiednie produkty, możesz chronić swoje włosy przed szkodliwymi skutkami stylizacji na ciepło.

7. Chroni włosy przed czynnikami środowiskowymi

Czy wiesz, że czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia, kurz, wiatr, słońce i dym mogą być szkodliwe dla Twoich włosów? Tych czynników środowiskowych nie da się uniknąć, ale można sobie z nimi poradzić, jeśli będziesz chronić swoje włosy.

8. Utrzymuje włosy w czystości

Dobra pielęgnacja włosów jest ważna nie tylko dla wyglądu naszych włosów, ale także dla ich higieny. Czy zauważyłaś, że po umyciu włosów w salonie fryzjerskim czujesz się wspaniale? Kto powiedział, że nie możesz osiągnąć tego samego poziomu czystości w domu?

9. Utrzymanie zdrowych włosów farbowanych

Dobry sposób pielęgnacji włosów jest szczególnie ważny dla osób, które mają włosy farbowane. Istnieją nie tylko produkty, które pomagają zachować świeży i żywy kolor (np. fioletowy szampon dla blondynek), ale także produkty, które pomagają zwalczać uszkodzenia spowodowane rozjaśnianiem i farbowaniem.

10. Pomaga przy wypadaniu włosów

Wypadanie włosów nie jest czymś, co zdarza się tylko z wiekiem i jest bardziej powszechne niż myślisz! Wiele czynników może przyczynić się do utraty włosów, a jednym z nich jest stres.

wypadanie włosów

Jeśli obecnie zmagasz się z wypadaniem włosów lub zauważyłaś, że Twoje włosy nie są już tak gęste i pełne objętości jak kiedyś, nie wpadaj w panikę. Istnieją produkty, które mogą Ci pomóc.