Jak używać aloesu do skutecznej pielęgnacji włosów
Włosy

Jak używać aloesu do skutecznej pielęgnacji włosów?

Jeśli kiedykolwiek zostałeś poparzony lub mieszkasz w klimacie pustynnym, być może znasz egzotyczną, wypełnioną żelem roślinę, która jest znana jako aloes. Choć jest on przydatny po oparzeniu słonecznym, możesz być zaskoczona, że można go również stosować na włosy, które nie uległy oparzeniu.

Te same korzyści, które aloes przynosi poparzonej lub podrażnionej skórze, można również przynieść skórze głowy i włosom. Mając pewien wgląd w to, jak możesz stosować aloes na włosy, możesz być gotowa na włączenie tego niezwykłego składnika do swojej rutyny pielęgnacji włosów.

Czym jest aloes?

Aloes to roślina, która rośnie na gorących, suchych pustyniach i w klimacie subtropikalnym. Ta roślina przypomina kaktus, ale z długimi, spiczastymi i kolczastymi liśćmi. Wewnątrz tych liści jest unikalny żel, który jest używany do leczenia podrażnionej skóry i promowania jej zdrowia. Roślina ta jest powszechnie stosowana zarówno miejscowo jak i doustnie do różnych celów.

Społeczności używały aloesu na przestrzeni dziejów jako produktu leczniczego, który sprzyja gojeniu się ran. Obecnie produkt ten jest nadal przedmiotem badań pod kątem dalszych potencjalnych korzyści, w tym podejrzeń o wpływ na utratę wagi i leczenie różnych chorób.

Niezależnie od tego, jest on nadal wysoko ceniony jako skuteczny środek do stosowania miejscowego w celu promowania zdrowych włosów i skóry.

Dlaczego Aloes jest pomocny w leczeniu włosów?

Ta niezwykła roślina, choć stosowana głównie w produktach do pielęgnacji skóry, ma wiele do zaoferowania także Twoim włosom. Żel znajdujący się w tej roślinie jest bogaty w witaminy A, C i E. Ta kombinacja witamin odgrywa ważną rolę w promowaniu zdrowych komórek i ochronie przed przedwczesnym starzeniem się. Aloes zawiera również kwasy tłuszczowe i aminokwasy, które pomagają wzmocnić włosy przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Dzięki zawartości silnych enzymów i właściwościom przeciwzapalnym, aloes może zarówno oczyścić, jak i nawilżyć Twoje włosy. W sumie, aloes może zaoferować kilka potencjalnych korzyści dla Twoich włosów i skóry głowy, ponieważ może:

  • Nawilżać włosy i skórę głowy
  • Wzmocnić włosy
  • Łagodzić podrażnienia skóry głowy
  • Zmniejszyć swędzenie
  • Naprawić martwą lub podrażnioną skórę
  • Wspierać wzrost włosów
  • Zmniejsz łupież
  • Zminimalizować wypadanie włosów

Jak pielęgnować włosy aloesem?

Z tak długą listą korzyści, istnieje więcej niż wystarczająco dużo powodów, aby włączyć ten żel do procesu pielęgnacji włosów. Aby zastosować aloes do włosów, należy wykonać kilka prostych kroków.

Znajdź swój produkt
Pierwszym krokiem do skutecznego leczenia jest ustalenie, jakiego rodzaju aloesu zamierzasz użyć. Masz do wyboru użycie produktu kupionego w sklepie lub użycie żelu prosto z liści rośliny. Każda z tych opcji działa dobrze.

Należy pamiętać, że jeśli kupisz produkt aloesowy od niezaufanej marki, produkt może być wypełniony dodatkami i konserwantami, które są mniej niż pomocne. Jeśli wybierasz się tą drogą, pamiętaj, by dokładnie przeczytać listę składników.

Nakładanie żelu na włosy
Gdy już zdecydujesz, skąd będziesz czerpać swój składnik, możesz go nałożyć na włosy. Wcieraj go we włosy tak jak szampon lub odżywkę, nakładając go od nasady w kierunku końcówek pasm. Nie obawiaj się, że nałożysz go zbyt dużo na włosy, zawsze możesz go później spłukać.
Po nałożeniu żelu na włosy, pozostaw go na 30 minut do godziny, aby się wchłonął.

Spłukać i umyć
Kiedy już będziesz gotowa, aby usunąć cały aloes z włosów, powinnaś go spłukać. Żel aloesowy może być nieco lepki, więc możesz potrzebować więcej niż jednego płukania, aby go całkowicie usunąć. Najlepszą praktyką jest zaplanowanie zabiegów aloesowych tuż przed planowanym myciem włosów szamponem.

aloes do włosów

Jak używać aloesu do włosów?

Kiedy już wiesz, jak stosować aloes na włosy, możesz zacząć korzystać z jego niesamowitej wszechstronności. Możesz zdecydować się na wykorzystanie tej super rośliny do dowolnego celu, który najbardziej Ci odpowiada.

Nawilżacz
Najbardziej cenioną jakością aloesu jest jego zdolność do nawilżania i nawadniania skóry i włosów. W celu zmaksymalizowania korzyści nawilżających aloesu dla włosów, zastosuj go obficie na włosy. Najlepiej jest nakładać żel na już wilgotne włosy, a nie na suche. Jeśli włosy są już suche, to nie będzie wilgoci, którą można zamknąć.

Kontrola łupieżu
Kiedy używasz aloesu do zwalczania i redukcji łupieżu, pamiętaj, by skupić się na skórze głowy. Wmasowując żel we włosy, należy go delikatnie wmasować w skórę głowy, aby pozwolić mu wchłonąć jak najwięcej. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, żel należy nakładać na wilgotne włosy.

Możesz również polubić…