Włosy

Botoks na włosy – wszystko co powinnaś wiedzieć

botoks na włosy

Kiedy myślisz o zmarszczkach, możesz pomyśleć o onabotulinumtoxin A (Botox), powszechnym leku na receptę, który niektórzy ludzie używają do wygładzenia zmarszczek. Ale co z botoksem dla włosów?

Włosy na głowie tracą pełnię i elastyczność wraz z wiekiem, podobnie jak skóra. Nowe produkty do włosów reklamuje się jako botoks dla włosów, ponieważ mają one pomóc wypełnić włosy, wygładzić je i zmniejszyć ich puszenie się.

Czy Botoks na włosy zawiera Botoks?

Botoks na włosy w rzeczywistości nie zawiera składnika toksyny botulinowej, która jest głównym składnikiem Botoksu. Zamiast tego jest to nazwa oparta na tym, jak działa produkt. Tak jak Botoks działa poprzez rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry, „Botoks na włosy” działa poprzez wypełnienie poszczególnych włókien włosów, aby pomóc nadać im pełnię i uczynić je gładkimi.

Jak działa Botoks do włosów?

Botoks do włosów to tak naprawdę głęboka kuracja odżywcza, która pokrywa włókna włosów wypełniaczem, takim jak keratyna. Zabieg wypełnia wszelkie uszkodzone lub cienkie miejsca na każdym paśmie włosów, dzięki czemu włosy wydają się bardziej pełne i błyszczące.

Składniki różnią się w zależności od produktu. Fiberceutic firmy L’Oreal Professional wykorzystuje składnik o nazwie Intra-Cylane, który wypełnia pasma włosów elastycznymi, miękkimi włóknami. Pomaga to stworzyć wrażenie pełniejszych i gładszych włosów.

Kto może używać botoksu na włosy?

Możesz użyć Botoksu na włosy, jeśli masz:

  • rozdwojone końcówki
  • bardzo cienkie włosy, pozbawione objętości i blasku
  • zniszczone włosy
  • włosy puszące się
  • włosy, które chcesz wyprostować
    Ogólnie rzecz biorąc, Botoks do włosów jest uważany za bezpieczny dla każdego rodzaju włosów.

Co się dzieje podczas aplikacji?

Botoks na włosy nie wykorzystuje żadnego rodzaju zastrzyków. Jest to raczej środek kondycjonujący, który nakłada się bezpośrednio na pasma włosów. Możesz udać się do salonu fryzjerskiego, aby poddać się zabiegowi lub zakupić produkty do stosowania w domu.

Zabieg rozpoczyna się od umycia włosów szamponem, aby otworzyć łuski włosów i przygotować pasma do nałożenia odżywki. Botoks do włosów jest następnie nakładany na pasma poprzez wmasowanie produktu od nasady aż po końcówki. Zabieg pozostawia się na mokrych włosach przez pewien czas, zwykle od 20 do 90 minut.

Niektórzy styliści mogą zdecydować się na spłukanie produktu przed wysuszeniem i wyprostowaniem włosów prostownicą. Inni styliści mogą pozostawić produkt na włosach podczas suszenia i prostowania włosów, co pozwoli na pełniejsze wniknięcie produktu w pasma.

Rezultaty zabiegu z użyciem Botoksu będą widoczne natychmiast po wysuszeniu włosów.

Jak skuteczny jest Botoks na włosy?

Botoks do włosów jest obecnie popularnym trendem i istnieje wiele wersji domowych, które twierdzą, że są prawdziwe. Trudno jest stwierdzić, jak dobrze działają te produkty i czy ich składniki są wysokiej jakości.

Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrych rezultatów będzie wizyta w zaufanym salonie i zapytanie stylisty włosów o zalecenia dotyczące zabiegu. Styliści włosów mogą kupować swoje produkty od sprawdzonych sprzedawców, więc wiedzą, że otrzymują najlepsze produkty od zaufanych sprzedawców.

Efekty Botoxu na włosy mają się utrzymywać od 2 do 4 miesięcy, choć dokładne ramy czasowe będą się różnić w zależności od osoby. Zaleca się stosowanie szamponu o niskiej zawartości siarczanów lub bez siarczanów, aby zachować wyniki.

włosy po botoksie

Czy Botoks na włosy jest bezpieczny?

Produkt jest uważany za bezpieczny w użyciu, choć jak w przypadku każdego zabiegu na włosy, istnieje ryzyko podrażnienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznej. Aby zmniejszyć ryzyko szkodliwych skutków ubocznych, zabieg nie powinien mieć kontaktu ze skórą.