Włosy

Jak dobrać kolor włosów do skóry?

Jak dobrać kolor włosów do skóry

Zasada jest prosta – ciepłe odcienie skóry najlepiej wyglądają w ciepłych kolorach, natomiast chłodne odcienie najlepiej wyglądają w chłodnych kolorach. Celem jest wybranie odcienia, który najlepiej podkreśli Twoje naturalne cechy. Ponadto, znajomość odcienia skóry pomoże Ci znaleźć idealną paletę do makijażu i kolorystykę stroju. A więc, czy jesteś ciepłą czy chłodną osobą? Oto jak to sprawdzić.

Stań w pobliżu okna

Korzystając z lustra, przyjrzyj się obszarowi bezpośrednio pod oczami. Czy skóra wygląda na fioletową lub niebieską (tonacja chłodna) czy też bardziej żółtawą lub zieloną (tonacja ciepła)?

Zrób test na rumieńce

Na jeden policzek nałóż róż, a na drugi brzoskwiniowy. Nałóż go mocniej niż zwykle, stań w pobliżu okna i spójrz w lustro. Czy róż wydobywa różowe tony z Twojej skóry? Najprawdopodobniej jesteś osobą chłodną. Jeśli brzoskwiniowy rumieniec podnosi złote tony w skórze, jesteś ciepła. Teraz sprawdź, który róż wygląda na tobie lepiej. Który z nich idealnie łączy się z Twoją skórą? Chłodne tony najlepiej wyglądają w różu, natomiast ciepłe tony będą wolały brzoskwinię.

Sprawdź swoją skórę

Czy szybko się opala? Jeśli tak, to jest to dobry znak, że jesteś osobą o chłodnym odcieniu. Ciepłe odcienie łatwo się opalają, pozostawiając skórę w brązowym odcieniu.

Weź białą kartkę

Przeciągnij je przez ramiona – zobaczysz, jak Twoja skóra wyróżnia się na tle surowej bieli. Jeżeli prześcieradło wydobywa niebieskawe i różowe tony z Twojej skóry, to najprawdopodobniej jesteś osobą o chłodnej tonacji. W przypadku ciepłych tonów, skóra będzie miała żółtawy, pomarańczowy odcień.

Odwróć nadgarstek

Jakiego koloru są twoje żyły? Niebieskie żyły wskazują na chłodny podtekst, podczas gdy zielone żyły wskazują na ciepły podtekst. Widzisz oba? Najprawdopodobniej jesteś neutralny.

Załóż złoty łańcuszek

I załóż też srebrny łańcuszek na szyję. Teraz zrób krok do tyłu. Który z nich wygląda na Tobie lepiej? Chłodne odcienie mają tendencję do wyglądania lepiej w srebrnej biżuterii, podczas gdy złoto uzupełnia ciepłe odcienie. Uwaga – ten test może być nieco podstępny, ponieważ biżuteria jest bardzo subiektywna. Nasza rada – użyj go jako czynnika decydującego, jeśli jesteś na etapie wyboru pomiędzy dwoma odcieniami.

Ok, teraz zsumuj swoje odpowiedzi. Czy dowiedziałaś się, że jesteś neutralna? Masz szczęście! Dobrze wyglądasz w brzoskwini i różu i możesz nosić złoto lub srebro. Dobrze też nosisz najwięcej odcieni kolorów włosów!

Kolory włosów dla chłodnych odcieni skóry

Przypominamy – chłodne odcienie skóry najlepiej wyglądają w chłodnych kolorach włosów. Niektóre słowa, które pomogą Ci określić, czy dany kolor włosów jest chłodny i czy będzie pasował do Twojego odcienia skóry, to „popielaty”, „platynowy” i „szampański”. Bonus – chłodne odcienie łagodzą mosiężność! Jeśli masz bladą lub bardziej półprzezroczystą skórę, popielate i chłodne odcienie również wyglądają na Tobie świetnie, podobnie jak prawdziwe czerwienie i burgundy.

Kolory włosów dla ciepłych odcieni skóry

Kolory włosów dla ciepłych odcieni skóry

Ciepłe odcienie skóry najlepiej wyglądają w ciepłych kolorach włosów. Szukaj nazw takich jak „złoty”, „brązowy” czy „miedziany” na opakowaniu farby do włosów. Bonus – ciepłe tony w farbie do włosów dodadzą ciepła Twojemu kolorowi włosów, który często jest postrzegany jako czerwony lub złoty.