Włosy

7 nawyków kobiet z perfekcyjnymi włosami

7 nawyków kobiet z perfekcyjnymi włosami

Włosy to jeden z kluczowych sposobów fizycznego wyrażania siebie przez kobiety. Niezależnie od tego czy lubimy długie czy krótkie włosy, kręcone czy proste, kolorowe czy nie, wszystkie z nas (w tym mężczyźni!) chcą mieć pełne, zdrowe włosy.

Istnieją pewne nawyki, które kobiety o idealnych włosach stosują na co dzień. Oto, jakie nawyki powinnaś stosować, by pomóc swoim włosom osiągnąć perfekcję.

Nawyk #1 – myj tylko w razie potrzeby

Włosy i skóra głowy każdego z nas produkują różne ilości olejków. Każdy z nas ma też inny styl życia i nawyki, które mogą wpływać na toksyny, pyłki i kurz, które również gromadzą się na naszych włosach. Dlatego też, jeśli chodzi o mycie włosów, musisz pozwolić swoim włosom określić, jak często należy je myć. Niektóre kobiety uważają, że muszą myć włosy co drugi dzień, podczas gdy inne mogą zrobić 2-3 dni przerwy między myciami. Większość kobiet powie, że odrobina oleju na włosach pomaga w ich układaniu.

Większość ekspertów zgodzi się, że podczas mycia włosów należy używać dobrego szamponu. Dzięki odpowiedniemu szamponowi, Twoje włosy mogą korzystać z częstszego mycia, ponieważ nie pozbawia ich on naturalnych olejków.

Nawyk #2 – Unikaj gorących narzędzi do stylizacji

Lokówkę, wałki i prostownicę zachowaj na wielkie wyjście, a na co dzień stawiaj na fryzury, które oddadzą naturalną strukturę włosów. Większość kobiet o idealnych włosach unika używania narzędzi do stylizacji przez większość dnia, by nie uszkodzić włosów pod wpływem wysokiej temperatury.

Aby znaleźć fryzurę, która podkreśli naturalną strukturę włosów, porozmawiaj ze swoim stylistą. Pomoże Ci on znaleźć fryzurę, która będzie pasować do Twoich naturalnych włosów.

Nawyk #3 – szczotkuj rzadko

Porozmawiaj z każdą kobietą o pięknych włosach, a prawdopodobnie powie Ci, że nie szczotkuje ich zbyt często. Często wyobrażamy sobie, że szczotkowanie włosów zapewni im gładkość, miękkość i połysk. Jednak zbyt częste szczotkowanie może uszkodzić pasma, zwłaszcza gdy włosy są mokre. Szczotkowanie może również zmniejszyć objętość włosów, dlatego najlepiej robić to oszczędnie.

Używaj szczotki do włosów tylko do rozczesywania i to bardzo delikatnie. Jeśli szukasz nowej szczotki, najlepiej wybierz tę z naturalnych włókien. A jeżeli czujesz potrzebę rozczesania włosów po umyciu, użyj grzebienia o szerokich zębach zamiast szczotki, by rozplątać mokre pasma.

Nawyk #4 – nie farbuj włosów

Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, częste farbowanie włosów może je poważnie uszkodzić. Farby chemiczne pozbawiają włosy osłonki (zewnętrznej powłoki białkowej, która chroni włosy), co może powodować ich łamanie, puszenie się i suchość. Mimo że większość z nas wie, że farba do włosów jest szkodliwa, wiele kobiet nadal ją stosuje.

Nawyk #5 – Bierz witaminy

piękne włosy

Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowego organizmu od wewnątrz. Aby poprawić wygląd i samopoczucie swoich kosmyków, zacznij od swojej diety. Włosy potrzebują dużej ilości białka, witamin i minerałów, aby rosnąć gęste i mocne. Często opłaca się przyjmować suplementy diety, aby zapewnić sobie wszystkie składniki odżywcze potrzebne do wzrostu zdrowych włosów, ponieważ czasami nasza dieta nie spełnia tych wymagań.

Szukaj suplementu, który zawiera następujące składniki:

  • Magnez
  • Żelazo
  • cynk
  • Witamina D
  • biotyna
  • Wyciąg z jabłek
  • Melatonina
  • Ziele wierzby kanadyjskiej
  • Genisteina
  • Wyciąg z lucerny

Nawyk #6 – Regularnie poddawaj się profesjonalnemu trymowaniu

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowych końcówek jest regularne podcinanie włosów u stylisty. Profesjonalny stylista powinien wiedzieć, jak daleko należy podcinać końcówki, by zachować zdrowe włosy. Jeżeli chcesz mieć dłuższe włosy, regularne podcinanie jest korzystne, ponieważ włosy będą rosły zdrowsze. Dobre podcięcie włosów może również nadać im większą objętość i sprężystość, gdyż pozbawia je niechlujnych, suchych końcówek, które często sprawiają, że włosy wydają się wiotkie i pozbawione życia.

Kobiety o nieskazitelnych włosach często spotykają się ze swoim stylistą co 6 tygodni do 3 miesięcy, by podciąć końcówki. Chociaż możesz sama podciąć włosy profesjonalnymi nożyczkami, najlepiej udać się do stylisty, by utrzymać równe końcówki.

Nawyk # 7 – Zwróć uwagę na oznaki przerzedzenia

Wszyscy przechodzimy przez okresy, w których nasze włosy wypadają częściej. Często jest to związane ze stresem lub wahaniami hormonów. Jeśli jednak wypadanie wydaje się być większe niż zwykle lub zauważasz, że Twoje włosy ogólnie się przerzedzają, czas coś z tym zrobić.

Kobiety, które mają idealne włosy (lub które chcą takie mieć), zwracają uwagę na wszelkie oznaki ich przerzedzenia. Najczęściej przerzedzają się one na całej głowie, ale czasami zauważają przerzedzenie wokół linii włosów lub na skroniach. I podczas gdy zrzucanie włosów jest normalne, przerzedzenie lub łysienie plam są często znakami, że coś zakłóca Twój system.