Włosy

Brązowe włosy – jak o nie dbać?

Brązowe włosy - pielęgnacja brązowych włosów - poradnik

Masz (lub chcesz mieć) wspaniały brązowy kolor włosów? Oto kilka sprytnych wskazówek, które pozwolą Ci zachować olśniewający odcień brunetki.

Przytnij końcówki

Jeśli przechodzisz z blondu na brunetkę, nie da się ukryć rozdwojonych końcówek. Jeśli obawiasz się, że zetniesz zbyt wiele włosów, obcinaj je częściej po trochu, aby zachować świeży kolor od nasady aż po końce.

Chwyć szczoteczkę do tuszu do rzęs

Czasami odcienie brunetek mogą wyglądać nieco płasko. Aby dodać im głębi, wybierz kolor włosów o 2 odcienie ciemniejszy od Twojego obecnego i użyj różdżki do nakładania tuszu do rzęs. W ten sposób dodasz włosom subtelnych ciemnych elementów. Możesz też dodać włosom wymiaru.

Zachowaj naturalny wygląd

Brązowe włosy - Zachowaj naturalny wygląd

Jeżeli często farbujesz, spróbuj pofarbować tylko odrosty lub przeciągnij palcami produkt do koloryzacji po końcówkach włosów, tylko przez ostatnie 5 minut. W ten sposób podkreślisz naturalne odcienie i pasemka swoich włosów, dzięki czemu Twój odcień brunetki zawsze będzie wyglądał na tyle naturalnie, że będzie Twoim własnym.

Wypełnij swoje brwi

Ładnie utrzymane brwi nadają twarzy kształt i podkreślają jej rysy. Wypróbuj kredkę do brwi o jeden odcień jaśniejszą od koloru włosów (zbyt jasna sprawi, że brwi znikną, zbyt ciemna – że będą nienaturalne). Jeśli masz rude włosy, nie wybieraj kredki do brwi o czerwonym odcieniu. Zmyje ona Twoją karnację, więc wybierz brązowy ołówek.

Ukryj swoje siwe włosy

Blondynki mogą lepiej niż brunetki maskować siwiznę u nasady włosów, ponieważ szarość lepiej komponuje się z ich kolorem. Jeżeli masz tylko kilka siwych włosów u nasady. Jeżeli Twoje włosy są w większości siwe, rozważ przejście na jaśniejszy brąz lub ciemniejszy blond, aby lepiej połączyć się z siwizną i dać Ci więcej czasu między kolejnymi farbowaniami.