publikacja artykułów sponsorowanych
Paznokcie

Paznokcie tytanowe

Paznokcie tytanowe

Pamiętam, jakby to było dziś. 6 lat temu rzuciło mi się w oczy hasło “manicure tytanowy” i zaczęłam szukać informacji na temat tej metody. Okazało się, że w moim mieście był tylko jeden salon kosmetyczny, który pracował na tytanie! Dla mnie zawsze było istotne, żeby oferta, którą chcę przedstawić klientom była atrakcyjna i inna niż w salonie za rogiem. Właśnie dlatego postanowiłam wprowadzić tytan u siebie.

Jak wprowadzić manicure tytanowy do salonu

Nowa usługa w ofercie salonu kosmetycznego to zawsze wyzwanie. Było tym trudniej, że metoda tytanowa nie była wówczas jeszcze tak dobrze znana i rozpoznawana przez same klientki, jak obecnie. Teraz manicure tytanowy jest nie tylko doceniony przez kobiety odwiedzające swoje kosmetyczki, ale  same stylistki polubiły pracę z tytanem. Dziś wiem, że był to dobry wybór!!! A co mnie do niego przekonało? 

Zalety manicure tytanowego

Poznaj 6 głównych zalet tytanu w porównaniu z innymi metodami stylizacji:

  • Nie trzeba używać lampy UV, żeby utwardzić stylizację – do mojego salonu trafiają osoby, które szukają alternatywnych metod stylizacji, ponieważ dermatolog z przyczyn zdrowotnych odradza korzystanie z usług stylistek pracujących metodami wykorzystującymi światło UV. Zdarzyło mi się również, że podczas wykonywania stylizacji wystąpiła awaria prądu. Klientka wyciągnęła telefon i latarką świeciła mi na biurko, a ja mogłam spokojnie skończyć robić jej paznokcie. W przypadku metod światłoutwardzalnych byłoby to niemożliwe.
  • Stylizacja tytanowa zajmuje mniej czasu niż metody światłoutwardzalne – a przecież ciągle się gdzieś spieszymy, nasze klientki również. Dlatego wiele Pań korzystających z moich usług bardzo chętnie przeszło  na metodę tytanową, właśnie ze względu na krótszy czas wykonywania stylizacji. Nie raz w salonie słyszałam zdanie “Musimy się wyrobić w 60 minut” – w tytanie jest to możliwe bez najmniejszego problemu!
  • Budowanie paznokcia tytanem jest dużo łatwiejsze niż w innych metodach – gęstość płynnych preparatów tytanowych jest tak dobrana, że nakładanie ich na paznokieć nie powoduje spływania na skórki, a sposób nakładania automatycznie buduje nam krzywą C. Szybko i bez trudu!
  • Tytanowe preparaty płynne, które mają styczność z paznokciem oraz puder budujący nakładany bezpośrednio na płytkę paznokcia zawierają witaminy A, E oraz wapń i krzem – dzięki temu mogą pozytywnie wpływać na kondycję płytki. Preparaty hybrydowe czy żelowe nie posiadają żadnych kondycjonujących dodatków, przez co są całkowicie neutralne względem płytki paznokcia. 
  • French tytanowy jest zdecydowanie łatwiejszy do wykonania w tytanie, niż w innych metodach stylizacji – podczas wykonywania frencha używamy specjalnej wanienki, do której zanurzamy paznokieć pod odpowiednim kątem i linia uśmiechu maluje nam się sama. Słyszałam wiele razy na szkoleniach od kursantek, że hybrydowego czy żelowego frencha nie chciały wykonywać ze względu na trudności w malowaniu linii uśmiechu, a tytanowy french na pewno będzie jedną z bardziej lubianych stylizacji.
  • Paznokcie nie żółkną i nie odbarwiają się, jak przy hybrydzie – produkty tytanowe zawierają dwutlenek tytanu, który jest filtrem i odpowiednio zabezpiecza paznokcie przed barwnikami i słońcem. Moje klientki mogą jechać na wakacje, a po powrocie mają tak samo piękne kolory na paznokciach jak przed wyjazdem.

Zobacz też: Modne paznokcie – kolory, wzory, kształty.

Manicure tytanowy – czy warto?

Manicure tytanowy w moim salonie spowodował, że klientki nie chcą mieć już na paznokciach nic innego. Szybkość i łatwość wykonania stylizacji oraz estetyczny efekt końcowy to jedne z najważniejszych przyczyn ich przyjaźni z tytanem. Nie można także zapomnieć o zdrowym wpływie pudrów tytanowych na paznokieć i bezpieczeństwie dla alergików, które to cechy często decydują o wyborze manicure tytanowego w salonie kosmetycznym. Czy wobec tego warto stosować manicure tytanowy? Oczywiście, że tak!