Paznokcie

Co podarować klientkom salonu kosmetycznego przed świętami

Prezenty kosmetyczne a święta

Święta za pasem, a Ty z pomysłami na upominki dla Twoich klientek dalej w lesie? Wiemy jak dużo masz pracy i innych spraw do ogarnięcia, dlatego przygotowaliśmy do Ciebie listę pomysłów na prezenty świąteczne, które zachwycą Twoje klientki i nie zrujnują Twojego budżetu 😉

7 pomysłów na prezent

  1. Dla każdego coś słodkiego. Najlepszym przyjacielem niemal każdej kobiety jest czekolada. Jest zdrowa, pełna magnezu i dodaje uśmiechu (zamilczmy dziś o kaloriach). Zamów czekoladki z logo Twojego salonu. W zależności od Twojego budżetu możesz zamówić czekoladki z logo na etykiecie luzem lub pakowane po kilka sztuk. Możesz nimi częstować klientki w trakcie wizyty lub stworzyć z nich mini prezenciki.
  2. Naturalne mydełka. Możesz zrobić je sama z bazy glicerynowej, do której wedle uznania dodaje się barwniki czy zapachy. Takie mydełka możesz zrobić np. w foremkach na kostki lodu i zatopić w nich płatki nagietka czy dodatki o właściwościach peelingujących. W Internecie znajdziesz wiele prostych przepisów i filmików jak to zrobić. Gotowe mydełko zapakuj w celofan, przewiąż wstążką i gotowe! Możesz także kupić gotowe produkty, jeśli nie masz czasu na ich przygotowanie. 
  3. Cyprysik w doniczce. Jeśli w Twojej okolicy działa giełda kwiatowa, albo targ, z pewnością znajdziesz tam urocze cyprysy w małych doniczkach za śmieszne pieniądze. Wystarczy owinąć doniczkę bibułą lub celofanem, przewiązać czerwoną wstążką i prezent gotowy! Taki cyprys do złudzenia przypomina miniaturową choinkę, zatem bardziej świątecznie się nie da. 
  4. Rękodzieło. W Internecie znajdziesz ogrom osób, które tworzą mniejsze i większe rękodzieło. Może to być oryginalny pomysł na drobne upominki dla Klientek. Szukaj w grupach na Facebooku – wystarczy rzucić hasło, że potrzebujesz pomysłów w określonej kwocie, a ciągu godziny dostaniesz mnóstwo propozycji.
  5. Voucher na kolejną wizytę. Pomysł stary jak świat, ale niezmiennie skuteczny. Daj swoim klientkom w prezencie voucher na wybrana kwotę (choćby 10 zł) lub wybrany zabieg przy kolejnej wizycie. Dzięki temu, możesz mieć niemal pewność, że klientka do Ciebie wróci, aby zrealizować voucher i do niego dopłacić. 
  6. Voucher na prezent ze zniżką. Możesz także sprzedawać vouchery na swoje usługi uwzględniają świąteczną zniżkę. Klientka będzie miała załatwiony prezent dla przyjaciółki w niższej cenie, a ty zupełnie nową klientkę. Tym samym: i wilk syty i owca cała!
  7. Gratisy od kontrahentów. Zapytaj dystrybutorów, z którymi współpracujesz, czy dysponują jakimiś próbkami, gadżetami czy innymi bonusami, które mogliby Ci dać lub tanio sprzedać dla Twoich klientek. Dzięki temu możesz niewielkim kosztem zyskać atrakcyjny upominek, który ucieszy Twoje klientki. 

Wszyscy lubimy prezenty i lubimy być wyróżniani. Właśnie dlatego nie możesz zapomnieć o drobiazgach dla Twoich klientek. Wcale nie musisz wydać na to fortuny i wiele możesz zrobić sama, minimalizując tym samym budżet. Co więcej, dajesz prezent, który wróci do Ciebie jako zadowolona klientka! Skoro masz już przed sobą gotową listę pomysłów, możesz już spokojnie myśleć nad upominkami dla najbliższych.