Paznokcie

8 trików dotyczących pielęgnacji paznokci, dzięki którym będą mocne, lśniące i zdrowe

8 trików dotyczących pielęgnacji paznokci, dzięki którym będą mocne, lśniące i zdrowe

Drogie Panie, nie ignorujcie swoich paznokci! One również zasługują na uwagę i dobre zdrowie. Dowiedzmy się, jak dbać o paznokcie w domu.

Tak samo istotna jak pielęgnacja skóry jest pielęgnacja paznokci. Chroni przed infekcjami i sprawia, że paznokcie wyglądają zdrowiej. Chodź, dowiedzmy się, jak dbać o swoje paznokcie.

Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoje paznokcie

Regularnie przycinaj paznokcie

W ten sposób można uniknąć wrastania paznokci. Aby paznokcie były bardziej miękkie, staraj się je przycinać krótko po kąpieli lub prysznicu. Użyj pilnika do paznokci, aby zaokrąglić rogi lub krawędzie paznokci.

Stosuj serum do paznokci

Stosowanie serum wzmacniającego do paznokci może pomóc w ich naprawie. Twoje paznokcie mogą skorzystać z nawilżania, podobnie jak inne części ciała. Spróbuj zastosować olejek migdałowy lub z awokado na skórki i łożyska paznokci przed nocą, aby zapobiec ich wysuszeniu lub łamliwości.

Zawsze utrzymuj paznokcie suche i czyste

Trzymaj swoje paznokcie z dala od miejsc nieczystych lub wilgotnych. Takie warunki sprzyjają rozwojowi zarazków pod paznokciami, które mogą być trudne do usunięcia. Dodatkowo, długotrwały i częsty kontakt z wilgocią może zwiększyć ryzyko powstania rozdwojonych paznokci.

Jedz zdrową dietę wysokobiałkową

Jeśli jesz więcej pokarmów takich jak ryby, migdały i fasola, twój organizm będzie w stanie wyprodukować więcej keratyny. To jest białko, które tworzy Twoje paznokcie. Dodatkowo możesz rozważyć przyjmowanie codziennych suplementów, takich jak biotyna i olej rybny, które są dostępne w sąsiednim supermarkecie lub sklepie ze zdrową żywnością.

Zachowaj ostrożność podczas wykonywania manicure lub pedicure

Upewnij się, że narzędzia, których używa Twój technik paznokci są czyste i odkażone. Poproś ich, aby nie dotykali Twoich skórek. Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się chorób stóp, upewnij się, że wanny do kąpieli stóp są czyszczone roztworem wybielacza pomiędzy sesjami.

jak zadbać o swoje paznokcie

Nie używaj ostrych lakierów do paznokci

Paznokcie stają się słabsze podczas stosowania tych, które zawierają formaldehyd i ftalan dibutylu. Dodatkowo częste nakładanie na paznokcie kolorów pigmentowych przez długi okres czasu może je osłabić lub sprawić, że będą żółte.

Przestań obgryzać paznokcie

Jeśli masz tendencję do obgryzania paznokci, podejmij działania, aby przestać.
Może być trudno przezwyciężyć ten nawyk, ale jest to bardzo ważne, ponieważ w Twojej jamie ustnej znajdują się bakterie i zarazki, które mogą łatwo dostać się do Twojego organizmu poprzez otarcia spowodowane przez zęby.

Co z przycinaniem skórek przy paznokciach?

Twoje paznokcie i łożysko powinny być chronione przez skórkę. W ten sposób tworzysz drogę dla brudu, brudu, wody z mydła i mikroorganizmów takich jak grzyby, bakterie i drożdże, które mogą przeniknąć do łożyska paznokcia lub do głębszych warstw naskórka, kiedy je obcinasz, wpychasz do środka lub wycinasz.