Włosy

5 sposobów na zwiększenie objętości przerzedzonych włosów

zwiększenie objętości przerzedzonych włosów

Każdy chce mieć więcej objętości na swoich włosach, ale nikt nie potrzebuje jej tak bardzo jak osoby z przerzedzonymi włosami.

Cienkie, wiotkie włosy wyglądają niekorzystnie, są tłuste i płaskie. Ponadto, same się obciążają i wyglądają na płaskie. Co za problem.

Nie martw się jednak, nie zamierzamy tak łatwo przyznać się do porażki w walce z przerzedzającymi się włosami. Nie, gdy mamy te niesamowite wskazówki, które nas wspierają.

W kolejnych rozdziałach dowiesz się, jak możesz zmienić swoją rzadką i delikatną grzywę w pełniejszą koronę!

Suszenie włosów do góry nogami

Używanie narzędzi termicznych na cienkich włosach może uszkodzić ich łuski, co sprawi, że włosy staną się szorstkie, puszące się i łamliwe, a także doprowadzi do ich złamania.

Zaleca się więc suszenie włosów powietrzem w 80-90%, a następnie suszenie suszarką. Tym razem jednak, weź pod uwagę drobną zmianę w procesie suszenia.

Zamiast wygładzać włosy w kierunku do dołu, pochyl je do przodu i odwróć do przodu. Spowoduje to zamknięcie łuski włosa i uniesienie cebulek od skóry głowy. Rezultat? Gładkie, błyszczące i pełne objętości włosy.

Pro Tip: Po wysuszeniu włosów pokryj odrosty suchym szamponem. Spowalnia on produkcję naturalnych olejków, co pozwoli Ci dłużej utrzymać nowo uzyskaną objętość.

Wybierz odpowiednią fryzurę i styl

Mantra: „Udawaj, aż ci się uda”.

Odpowiednia fryzura sprawi, że włosy nie będą obciążone, co z kolei doda im dodatkowej objętości.

Na przykład, cięcie cieniowane z grzywką, daje złudzenie dużej objętości włosów, podkreślając jednocześnie Twoje najlepsze cechy. Fryzury typu „lob” doskonale sprawdzają się w przypadku włosów cienkich, które wyglądają na grubsze i pasują do prawie wszystkich kształtów twarzy.

Jeżeli wolisz nie ścinać włosów, rozważ zmianę przedziałka, by zwiększyć ich objętość.

Jak to działa?

Otóż, przedziałek w tym samym miejscu stale obciąża mieszki włosowe i prowadzi do ich łamania. Dlatego też, zmiana przedziałka co kilka tygodni lub raz w miesiącu może odmienić Twój wygląd, nadając Twoim włosom więcej objętości.

Zastosuj suchy szampon, by ożywić osłabione włosy

Te z Was, które mają cienkie włosy, lepiej niż ktokolwiek inny rozumieją zmagania z tłustymi włosami. Winę za to ponoszą olejki znajdujące się na skórze głowy. Mają one mniejszą powierzchnię do rozprzestrzeniania się, co powoduje, że gromadzą się w Twoich włosach i obciążają je.

Jeśli zauważysz, że następnego dnia po myciu włosy stają się tłuste i wiotkie, unikaj prysznica. Częste kąpiele mogą wysuszyć skórę głowy, wywołać podrażnienia i stany zapalne, a także doprowadzić do zniszczenia włosów.

Zamiast tego używaj suchego szamponu.

Suche szampony natychmiast usuwają nadmiar oleju ze skóry głowy i łodygi włosa, aby ożywić grzywę i dodać jej objętości. Są delikatne dla skóry głowy i nie powodują uszkodzeń, ale nie mogą być stosowane jako zamiennik szamponów. Nadużywanie suchego szamponu jest sprzeczne z intuicją, ponieważ może on hamować wzrost włosów, co może skutkować ich wypadaniem.

Stosuj produkty do pielęgnacji włosów zwiększające objętość

Tak, te produkty znacznie zwiększają strukturę i objętość włosów, wnikając we włókna włosów i rozszerzając je.

Dodając do swojej pielęgnacji szampony i odżywki zwiększające objętość, sprawisz, że Twoje włosy będą wydawały się pełniejsze i bardziej sprężyste. Tworzą one „trzymanie” i unoszą pasma z dala od głowy, dając efekt wyraźnej objętości.

Pro Tip: Unikaj produktów z parafiną. Co prawda dodaje ona objętości, tworząc na pasmach włosów powłokę, która je subtelnie usztywnia. Jednak ułatwia również nadmierne gromadzenie się włosów na pasmach i skórze głowy, powodując ich wypadanie.

Uzyskaj rozszerzenia

Być może nie masz czasu na codzienną stylizację włosów, ale to nie znaczy, że musisz przegapić całą zabawę z nadawaniem włosom objętości. Oto bezproblemowe, półtrwałe rozwiązanie, które nigdy nie zawodzi – przedłużenia clip-in.

Przedłużenia typu clip-in to subtelne, aczkolwiek sprytne dodatki, które służą do upiększania włosów i nadawania im pożądanej objętości w mgnieniu oka. Sprawiają, że Twoja grzywa staje się dłuższa i grubsza, co poprawia jej wygląd, nie niszczą skóry głowy ani włosów na dłuższą metę (pod warunkiem, że są prawidłowo nałożone), są łatwe do umycia i utrzymania.

Przedłużenia te dostępne są w różnych kolorach, teksturach i długościach. Oznacza to większą swobodę w zakresie
Oznacza to większą swobodę w doborze fryzury i możliwość zmiany wyglądu w dowolnym momencie, bez szkody dla Twoich prawdziwych pasm!

rzadkie włosy

Podsumowanie

Stylizacja wiotkich, przerzedzonych włosów może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwa.

Rzuć więc wyzwanie swojej rutynie pielęgnacyjnej i skorzystaj z tych wspaniałych porad i wskazówek dotyczących zwiększania objętości włosów. Dzięki nim Twoje cienkie kosmyki zyskają więcej ciała, a co za tym idzie – wymarzoną gęstą grzywę.