fbpx

Pamiętam, jakby to było dziś. 6 lat temu rzuciło mi się w oczy hasło “manicure tytanowy” i zaczęłam szukać informacji na temat tej metody. Okazało się, że w moim mieście był tylko jeden salon kosmetyczny, który pracował na tytanie! Dla mnie zawsze było istotne, żeby oferta, którą chcę przedstawić klientom była atrakcyjna i inna niż w salonie za rogiem. Właśnie dlatego postanowiłam wprowadzić tytan u siebie.

Jak wprowadzić manicure tytanowy do salonu

Nowa usługa w ofercie salonu kosmetycznego to zawsze wyzwanie. Było tym trudniej, że metoda tytanowa nie była wówczas jeszcze tak dobrze znana i rozpoznawana przez same klientki, jak obecnie. Teraz manicure tytanowy jest nie tylko doceniony przez kobiety odwiedzające swoje kosmetyczki, ale  same stylistki polubiły pracę z tytanem. Dziś wiem, że był to dobry wybór!!! A co mnie do niego przekonało? 

Zalety manicure tytanowego

Poznaj 6 głównych zalet tytanu w porównaniu z innymi metodami stylizacji:

1. Nie trzeba używać lampy UV, żeby utwardzić stylizację – do mojego salonu trafiają osoby, które szukają alternatywnych metod stylizacji, ponieważ dermatolog z przyczyn zdrowotnych odradza korzystanie z usług stylistek pracujących metodami wykorzystującymi światło UV. 

Zdarzyło mi się również, że podczas wykonywania stylizacji wystąpiła awaria prądu. Klientka wyciągnęła telefon i latarką świeciła mi na biurko, a ja mogłam spokojnie skończyć robić jej paznokcie. W przypadku metod światłoutwardzalnych byłoby to niemożliwe.

2. Stylizacja tytanowa zajmuje mniej czasu niż metody światłoutwardzalne – a przecież ciągle się gdzieś spieszymy, nasze klientki również. Dlatego wiele Pań korzystających z moich usług bardzo chętnie przeszło  na metodę tytanową, właśnie ze względu na krótszy czas wykonywania stylizacji. Nie raz w salonie słyszałam zdanie “Musimy się wyrobić w 60 minut” – w tytanie jest to możliwe bez najmniejszego problemu!

3. Budowanie paznokcia tytanem jest dużo łatwiejsze niż w innych metodach – gęstość płynnych preparatów tytanowych jest tak dobrana, że nakładanie ich na paznokieć nie powoduje spływania na skórki, a sposób nakładania automatycznie buduje nam krzywą C. Szybko i bez trudu!

4. Tytanowe preparaty płynne, które mają styczność z paznokciem oraz puder budujący nakładany bezpośrednio na płytkę paznokcia zawierają witaminy A, E oraz wapń i krzem – dzięki temu mogą pozytywnie wpływać na kondycję płytki. Preparaty hybrydowe czy żelowe nie posiadają żadnych kondycjonujących dodatków, przez co są całkowicie neutralne względem płytki paznokcia. 

5. French tytanowy jest zdecydowanie łatwiejszy do wykonania w tytanie, niż w innych metodach stylizacji – podczas wykonywania frencha używamy specjalnej wanienki, do której zanurzamy paznokieć pod odpowiednim kątem i linia uśmiechu maluje nam się sama. Słyszałam wiele razy na szkoleniach od kursantek, że hybrydowego czy żelowego frencha nie chciały wykonywać ze względu na trudności w malowaniu linii uśmiechu, a tytanowy french na pewno będzie jedną z bardziej lubianych stylizacji.

6. Paznokcie nie żółkną i nie odbarwiają się, jak przy hybrydzie – produkty tytanowe zawierają dwutlenek tytanu, który jest filtrem i odpowiednio zabezpiecza paznokcie przed barwnikami i słońcem. Moje klientki mogą jechać na wakacje, a po powrocie mają tak samo piękne kolory na paznokciach jak przed wyjazdem.

Manicure tytanowy – czy warto?

Manicure tytanowy w moim salonie spowodował, że klientki nie chcą mieć już na paznokciach nic innego. Szybkość i łatwość wykonania stylizacji oraz estetyczny efekt końcowy to jedne z najważniejszych przyczyn ich przyjaźni z tytanem. Nie można także zapomnieć o zdrowym wpływie pudrów tytanowych na paznokieć i bezpieczeństwie dla alergików, które to cechy często decydują o wyborze manicure tytanowego w salonie kosmetycznym. Czy wobec tego warto stosować manicure tytanowy? Oczywiście, że tak!

Izabela Michalska

instruktor Revel Nail i właścicielka salonu kosmetycznego Jolie w Katowicach 

Opublikuj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Darmowa próbka

Uzupełnij poniższy formularz w celu uzyskania darmowych próbek naszej firmy.

W celu uzyskania darmowych próbek niezbędne jest zamieszczenie skanu certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie wykonywania manicure tytanowego.

Skany dokumentów

NiespodziankaZapisz się na newsletter i otrzymaj kolor tytanowy gratis przy pierwszych zakupach