publikacja artykułów sponsorowanych
Skóra

Co warto wiedzieć o witaminie C w serum na trądzik

Serum witamina C

Przemysł kosmetyczny jest pełen serum, które obiecują sprawić, że twoja skóra będzie świecić.

Spośród wielu dostępnych serum, witamina C serum jest sprawdzona. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który działa w celu stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Zwalcza ona również drobne zmarszczki, rozjaśnia cerę i zapewnia wiele innych korzyści. Eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry określają ją jako jeden z najlepszych składników przeciwstarzeniowych, jakie kiedykolwiek można było zastosować.

Choć witaminę C otrzymujesz z pokarmów, które spożywasz, prawdopodobnie nie trafia ona do Twojej skóry. Stosowanie serum z witaminą C to najłatwiejszy i najbardziej bezpośredni sposób dostarczenia tego składnika odżywczego do skóry. Jest to bardzo skuteczny produkt w leczeniu trądziku. To wyjaśnia, dlaczego większość produktów do pielęgnacji skóry zawiera witaminę C.

Jak Witamina C Serum pomaga na trądzik?

Trądzik to choroba skóry charakteryzująca się zapalonymi i zablokowanymi porami. Prowadzą one do obrzęku, zaczerwienienia, a czasami krost lub guzków z ropą w nich. Trądzik może również pozostawić skórę z bliznami pozapalnymi, co powoduje uszkodzenie skóry.

Żadne badania nie wiążą dietetycznej witaminy C z obniżonym poziomem trądziku, ale może ona pomóc w ogólnym zdrowiu skóry. Jednak istnieją ograniczone badania sugerujące, że stosowanie witaminy C na skórę może poprawić ten stan.

Może zmniejszyć stan zapalny spowodowany przez trądzik. Niektóre z czynników ryzyka dla trądziku to genetyka, wiek i hormony. W niektórych innych sytuacjach bakteria skórna może wywołać ten stan.

Witamina C zawiera właściwości przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk, które towarzyszą trądzikowi. Wyniki są bardziej wyraźne, gdy używasz witaminy miejscowo. To, zatem, pomaga poprawić wygląd ran po trądziku.

Może pomóc zmniejszyć hiperpigmentację. Trądzik powoduje, że Twoja skóra rozwija ciemne plamy wokół dotkniętego obszaru. Nazywa się to hiperpigmentacją. Inne przyczyny to promienie UV i urazy skóry. Witamina C jest znana z tego, że zmniejsza hiperpigmentację poprzez redukcję działania enzymu tyrozyny. Enzym ten jest odpowiedzialny za produkcję melaniny, która nadaje skórze kolor.

Witamina C funkcjonuje również jako środek rozjaśniający. Ma właściwości, które zmniejszają ciemne plamy bez zmiany koloru skóry. Łączenie serum z witaminą C z innymi środkami rozjaśniającymi, takimi jak jonoforeza, może znacznie zwiększyć rezultaty.

Poprawia wygląd blizn spowodowanych przez trądzik. Twoja skóra może zająć trochę czasu, aby wyleczyć się po wybuchu trądziku. Jeśli nie goi się prawidłowo, może rozwinąć blizny potrądzikowe. Blizny potrądzikowe mają trzy kategorie w zależności od ich rodzaju.

Pierwsza klasa to zanikowe blizny potrądzikowe, które powstają w wyniku utraty tkanki skórnej i kolagenu. Prezentują się one jako niewielkie wgłębienia w skórze. Pozostałe klasy to blizny keloidowe i przerostowe, które występują w przypadku nadprodukcji kolagenu. Pojawiają się one jako gruba, uniesiona tkanka bliznowata.

Kiedy stosujesz serum z witaminą C na dotknięty obszar, działa ono poprzez promowanie syntezy kolagenu. Jest to białko, które buduje strukturę Twojej skóry i promuje zdrową skórę. Ze zwiększoną produkcją kolagenu, gojenie się ran po trądziku jest szybsze.

Oprócz pomocy w radzeniu sobie z trądzikiem, witamina C jest również korzystna w:

  • Łagodzeniu oparzeń słonecznych poprzez przyspieszenie obrotu komórkowego. Pomaga to zastąpić uszkodzone komórki zdrowymi.
  • Chroni Cię przed uszkodzeniami słonecznymi i wolnymi rodnikami, które powodują raka skóry
  • Zapobiega wiotczeniu skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu
  • Zmniejszenie widoczności cieni pod oczami
  • Nawilżanie skóry

Potencjalne skutki uboczne Witaminy C Serum

Większość serum z witaminą C jest stosunkowo bezpieczna w użyciu. Podrażnienie jest mało prawdopodobne. Jednak zawsze idealnie jest wykonać test płatkowy przed pełnym zastosowaniem. To pokaże, jak Twoja skóra może zareagować na serum.

Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej unikać produktów z kwasem L-askorbinowym. Produkt ten może powodować zaczerwienienie i wysuszać skórę. Zamiast tego sięgnij po te z fosforanem askorbylu magnezu. Są one mniej skłonne do podrażnienia Twojej skóry. Poza tym, najlepiej byłoby skonsultować się z certyfikowanym dermatologiem.

Jak stosować Witaminę C Serum?

Witamina C serum

Aby uzyskać najlepsze rezultaty w stosowaniu witaminy C serum na trądzik, włącz jej stosowanie do swojego reżimu pielęgnacji skóry. Stosowanie miejscowe witaminy C w postaci serum jest bardziej skuteczne niż kremy lub tonery. Szukaj produktów, które zawierają kwas L-askorbinowy, który jest aktywną formą witaminy.

Czysty kwas askorbinowy jest skuteczny w przenikaniu przez barierę skórną. W połączeniu z antyoksydantami, takimi jak witamina E, wyniki są szybkie i niezawodne. Razem działają one w celu ochrony skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.