Skóra

6 skutecznych sposobów na redukcję cellulitu

6 skutecznych sposobów na redukcję cellulitu

Wszyscy ją mamy i w większości wszyscy nią gardzimy. Tkanka tłuszczowa jest niezbędnym elementem tego, jak nasze ciało reguluje energię i temperaturę ciała. Jednak gdy mamy jej za dużo, staje się zauważalna, zwłaszcza gdy znajduje się tuż pod powierzchnią skóry. Cellulit polega na tym, że skóra pokrywająca pewne obszary tłuszczowe ciągnie się w dół, co powoduje efekt wgłębienia. Skóra łączy się z głębszymi tkankami za pomocą pasm tkanki łącznej, co sprawia, że powierzchnia skóry jest nierówna. Posiadanie cellulitu może sprawić, że poczujesz się niepewnie i możesz zmienić sposób ubierania się. Choć może się wydawać, że niewiele można zrobić z cellulitem, istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie jego wyglądu.

Zwiększ intensywność swoich ćwiczeń

Cellulit nie jest czymś, co jest ograniczone do ludzi, którzy są out of shape lub nadwagi. W rzeczywistości może się zdarzyć każdemu, a nawet zdarza się większości z nas! Jednak aktywność fizyczna może pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu, a nawet go poprawić. Ćwiczenia pobudzają krążenie i ujędrniają skórę. Spróbuj skupić się bardziej na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie, które pomogą Ci uzyskać ich definicję. Zdefiniowane mięśnie mogą pomóc zmniejszyć wygląd, a nawet występowanie cellulitu.

Pij dużo wody

Twoja skóra będzie jedną z pierwszych rzeczy, która powie Ci, że nie pijesz wystarczająco dużo wody. Sucha, wysuszona skóra uwydatni wygląd cellulitu. Dlatego też będziesz chciała pić dużo wody, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji i zdrowiu. Co więcej, picie dużej ilości płynów pobudza krążenie krwi i limfy, co oznacza, że Twoja skóra otrzymuje więcej składników odżywczych i jest dotleniona, a jednocześnie szybciej pozbywa się toksyn. Co ciekawe, grubość skóry może mieć wpływ na wygląd tych kłopotliwych kieszeni tłuszczowych. Niewiele możesz zrobić z grubością skóry, poza tym, że będziesz dobrze nawodniona.

Upewnij się, że otrzymujesz dużo witamin, które wspomagają Twoją skórę

Większość potrzebnych nam witamin i minerałów powinna pochodzić z naszej diety. Zdrowa dieta powinna składać się przede wszystkim z warzyw, owoców i chudych źródeł białka. Niestety, większość ludzi nie otrzymuje wystarczającej ilości niezbędnych składników odżywczych pomimo spożywania dużej ilości jedzenia każdego dnia (a czasem nawet za dużo). Rzeczywiście, często jemy zbyt wiele jedzenia, które nie jest dla nas dobre, co zwiększa cellulit. Dlatego będziesz chciała upewnić się, że nie tylko jesz odpowiednie pokarmy, ale powinnaś również rozważyć przyjmowanie multiwitaminy, która wspiera Twoją skórę.

Stosuj żel redukujący cellulit

Znajdź dobry produkt na cellulit i zacznij go stosować!

Spróbuj szczotkowania na sucho

usuwanie cellulitu

Stosowanie suchej szczotki na powierzchni skóry może pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu. Teoria stojąca za szczotkowaniem na sucho polega na tym, że poprawia ono przepływ krwi do powierzchni skóry i pobudza drenaż limfatyczny. Oczyszcza również skórę z suchych komórek skóry, które mogą pogorszyć wygląd cellulitu. Praktyka ta nie jest sprawdzonym sposobem na zmniejszenie cellulitu i nie ma badań klinicznych, które mogłyby potwierdzić jej skuteczność. Jednak wiele kobiet stosuje tę praktykę i przysięga, że przynosi ona pożądane rezultaty, zwłaszcza jeśli chodzi o zmniejszenie widoczności cellulitu.

Wiele osób twierdzi również, że masaż pomaga w redukcji cellulitu. Podobnie jak szczotkowanie na sucho, masaż pobudza krążenie i może nawet pomóc w rozerwaniu połączeń między złogami tłuszczu a skórą.

Zmniejsz swoje ogólne spożycie tłuszczu

W rzeczywistości cellulit powstaje w wyniku gromadzenia się tłuszczu, a im więcej tłuszczu znajduje się w Twojej diecie, tym większe prawdopodobieństwo, że odłoży się on pod skórą. Niektóre czynniki mogą zwiększyć prawdopodobieństwo, że będziesz odkładać więcej tłuszczu, w tym:

  • Hormony
  • Zła dieta
  • Genetyka
  • Przyrost masy ciała
  • Nieaktywność
  • Ciąża
  • Niezdrowy styl życia
  • Nagromadzenie toksyn

Jeśli masz któryś z tych czynników ryzyka, najlepiej jest zmniejszyć ryzyko, jeśli jesteś w stanie. Oczywiście, wiele czynników ryzyka jest poza Twoją kontrolą, takich jak ciąża, genetyka i zmiany hormonalne (jak w menopauzie), ale są pewne rzeczy, które są w Twojej kontroli. Zacznij od zmniejszenia ogólnego spożycia tłuszczu w diecie i ruszaj się, aby spalić nadmiar tłuszczu, który masz zapisany.

Teraz, gdy jesteś świadoma 6 skutecznych sposobów na redukcję cellulitu, daj im szansę! Pozbycie się cellulitu wymaga wielu różnych technik, w tym stosowania żelu redukującego cellulit oraz zmiany diety i stylu życia. Sezon na kostiumy kąpielowe już za nami, więc jest to doskonały czas na wprowadzenie pozytywnych zmian w tym, jak się czujesz i jak wygląda Twoje zdrowie.