Paznokcie

Jak usunąć paznokcie akrylowe w domu, nie niszcząc swoich naturalnych

Jak usunąć paznokcie akrylowe w domu, nie niszcząc swoich naturalnych

Samo robienie manicure może być już przerażające, ale żeby usuwać własne paznokcie akrylowe w domu bez pomocy profesjonalnej manicurzystki? Większość ludzi nawet nie odważyłaby się na to (a większość manicurzystów zazwyczaj zniechęca do tego w pierwszej kolejności). Ale jak dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich kilku lat, dostęp do salonu nie zawsze jest gwarantowany. Może się zdarzyć, że nie będziesz mogła skontaktować się z profesjonalistą, gdy Twoje akryle będą już odrośnięte i będą wymagały usunięcia. W takich chwilach możesz być zmuszona dosłownie wziąć sprawy – i pilnik do paznokci – w swoje ręce. Jeśli zamierzasz zrobić to wszystko, powinieneś przynajmniej mieć wskazówki, które chętnie Ci zaoferujemy.

Zanim jednak pomyślisz o sięgnięciu po aceton, wiedz, że usuwanie paznokci akrylowych zajmie Ci trochę czasu. Wygospodaruj godzinę w swoim dniu, włącz muzykę lub Netflix i weź głęboki oddech – to będzie wymagało trochę cierpliwości. Jeśli jest to Twoja pierwsza próba, zalecamy powolne usuwanie akrylu, abyś mogła go dobrze wykonać. Nasi eksperci od paznokci mówią, że usuwanie akryli w domu nie jest niemożliwe, wbrew temu, co możesz początkowo myśleć. Chociaż jest to trochę bardziej skomplikowane niż zdejmowanie lakieru żelowego, można to zrobić. I nie musisz poświęcać zdrowia swoich paznokci, aby to zrobić (chociaż możesz chcieć trochę wyluzować z fantazyjnym manis, kiedy już skończysz).

Pozwól, że przedstawimy Ci dokładnie jak bezpiecznie usunąć paznokcie akrylowe w domu z minimalnym uszczerbkiem dla Twoich naturalnych paznokci. Ten system krok po kroku jest najłatwiejszym sposobem dla każdego, kto nie zajmuje się paznokciami.

Ustaw swój domowy salon

W trakcie tego procesu będziesz chciała zadać sobie pytanie: „Co zrobiłaby moja manikiurzystka?”. Na początek, oni ustawić czyste, dobrze wentylowane miejsce pracy. Pamiętaj, że będziesz używać dużo acetonu i obcinać przedłużenia, więc to dobry pomysł, aby przykryć stół, którego używasz, aby nie poplamić lub zniszczyć żadnej z powierzchni.

Narzędzia potrzebne do usunięcia paznokci akrylowych:

  • cążki do paznokci
  • pilnik do paznokci o dwóch ziarnach (100/80, jeśli to możliwe)
  • polerka do paznokci
  • aceton (nie tylko zwykły zmywacz do lakieru)
  • patyczek z drewna oranżowego lub metalowy popychacz
  • waciki
  • folia lub klipsy do zmywacza do paznokci
  • mała miseczka

Twoja lokalna drogeria powinna mieć większość z tych narzędzi w magazynie. Jeśli nie, lub jeśli nie możesz tam teraz dotrzeć, sugeruje dotarcie do pobliskiego artysty paznokci, który może sprzedawać zestawy.

usuwanie paznokci w domu

Zmniejsz ilość akryli tak bardzo, jak to możliwe

Nienawidzimy tego złamać do ciebie, ale będziesz tracić dużo swojej długości. Zakładając, że nie możesz samodzielnie wypełnić swoich akryli w domu (i zakładając, że nie czytałabyś tego artykułu, gdybyś mogła), obcięcie ich jest najlepszym rozwiązaniem. Używając ostrych obcinaczek do paznokci, obetnij swoje przedłużenia, pozostawiając około dwóch centymetrów paznokcia nad łożyskiem dla bezpieczeństwa.

Jeśli masz zwykły lakier na wierzchu akrylu, możesz go teraz usunąć acetonem lub zwykłym zmywaczem do paznokci. Ale jeśli masz lakier żelowy, sugerujemy użycie grubej strony 100 pilnika, aby odciąć błyszczącą warstwę wierzchnią i do większej części akrylu.

Odmocz paznokcie akrylowe za pomocą acetonu

Wiemy – aceton ma ostry zapach i może pozostawić paznokcie uczucie suchości. Ale pomimo tego, co niektórzy chcieliby, abyś uwierzyła, łagodniejsze opcje, takie jak nić dentystyczna, ciepła woda i mydło do naczyń nie zadziałają, aby usunąć twoje podróbki. Nie ma sposobu na usunięcie paznokci akrylowych bez acetonu. Chwyć swoją butelkę, uszczypnij swój nos i zróbmy to.

Istnieją dwa sposoby, w jakie można zmyć paznokcie akrylowe. Pierwsza, bardziej skomplikowana metoda polega na użyciu wacików i folii, podobnie jak w przypadku usuwania manicure żelowego. Umieść wacik nasączony acetonem na pokrytym akrylem łożysku paznokcia i owiń go szczelnie folią. (Jeśli myślałaś, że malowanie niedominującą ręką jest wyzwaniem, poczekaj, aż spróbujesz owinąć wacik w folię i balansować nim na łożysku paznokcia. Ale da się to zrobić przy odrobinie cierpliwości)! Możesz użyć tutaj klipsów do zmywacza do paznokci zamiast folii, jeśli masz jakieś pod ręką. „[One] sprawiają, że nie musisz zmagać się z owijaniem folii wokół niedominującej ręki, gdy masz już folię na dominującej” – wyjaśnia manikiurzystka z Nowego Jorku Anna Miles. „Zapomnij o tym bałaganie!”

Po owinięciu paznokcia, Gyimah mówi, aby dać mu wycisnąć. „Podczas ściskania powinno być trochę acetonu kapiącego na zewnątrz – tak wiesz, że masz wystarczająco dużo na waciku”, mówi. Namocz każdy paznokieć przez co najmniej 10 minut, aby upewnić się, że akryl rozkłada się prawidłowo.

Jeśli chcesz zrobić krok dalej, Amy Le sugeruje umieszczenie gorącego ręcznika na wierzchu swoich owiniętych folii. „Ciepły aceton działa szybciej” – mówi. (Tylko pod żadnym pozorem nie używaj acetonu w mikrofalówce, ponieważ jest łatwopalny) Być może będziesz musiał powtórzyć ten krok, jeśli wydaje się, że akryl nie zmiękł. Bądź cierpliwy! Lepiej poczekać niż później mieć słaby, zniszczony paznokieć.

Jeśli nie masz klipsów do usuwania, a także nie masz folii i wacików (czasy są ciężkie, słyszymy cię), spróbuj tej drugiej metody. Do małej miseczki wlej aceton i zanurz w nim palce. Zajmie to około 20 do 30 minut, aby rozbić twoje akryle. „Podczas gdy palce są zanurzone, użyj kciuków do pocierania pozostałych czterech palców – pomaga to szybciej rozłożyć produkt”, mówi Johnson.

Podobnie jak w przypadku sztuczki z ciepłym ręcznikiem, Mytien Le radzi umieścić pod miską podkładkę grzewczą lub ciepłą butelkę, aby lekko podgrzać aceton. Ta metoda usuwania akrylu może być szybsza i bardziej skuteczna niż użycie wacika i folii, ale ostrzegamy, że skóra będzie spieczona. Mimo to, Le woli to od metody foliowej. „To wysusza ręce, ale jest o wiele łatwiejsze i zawsze można ponownie nawodnić [skórę i paznokcie] po tym,” mówi.

Delikatnie wypchnij akryl z paznokci

„Podczas moczenia akryli zauważysz, że zaczną się topić i staną się naprawdę lepkie i obrzydliwie wyglądające” – mówi Mytien Le. To twoja wskazówka. Weź swój cuticle pusher lub pomarańczowy patyczek i ostrożnie zepchnij akryl z paznokcia, zaczynając od obszaru skórki do wolnego brzegu. „Akryl powinien łatwo zejść bez użycia zbyt dużego nacisku na łożysko paznokcia” – mówi Monserrat Rodriguez, artystka paznokci i właścicielka salonu Shears and Laque w Rancho Cucamonga w Kalifornii. Jeśli nie zejdzie łatwo, powtórz poprzedni krok moczenia paznokci w acetonie.

Nadaj paznokciom kształt, spiłuj je i wypoleruj

Po pomyślnym usunięciu akrylu, Mytien Le sugeruje użycie bufora do lekkiego polerowania górnej części paznokci, usuwając wszelkie pozostałości i wygładzając paznokieć. „Następnie, oczywiście, umyć ręce”, mówi.

Nawilżaj swoje paznokcie

Po tym całym procesie Twoje paznokcie będą prawdopodobnie bardzo suche, więc nawodnienie ich jest kluczowe. Nałóż olejek do skórek i wokół przedniej strony palca w kierunku wolnego brzegu łożyska paznokcia, mówi Gyimah. Pomoże to nawilżyć skórę.