fbpx

Zastanawiam się, czy lubisz pączki? I jak często zdarza Ci się sięgnąć po ulubionego pączka z cukrem pudrem? Albo, ile pączków zjadasz w Tłusty Czwartek? I czy masz potem wyrzuty sumienia, czy traktujesz to święto z przymrużeniem oka i pozwalasz sobie na więcej, niż zwykle?

Pewnie zastanawiasz się teraz, dlaczego pytam o pączki, skoro mamy rozmawiać o paznokciach? Dlaczego zawracam Ci głowę pączkami z cukrem pudrem i odwracam Twoją uwagę od tematu? A może myślisz, że w ten sposób chcę po prostu uniknąć odpowiedzi na pytanie, jaki wpływa ma dwutlenek tytanu na zdrowie, bo może ?coś jest na rzeczy??

Pozwól jednak, że potrzymam Cię jeszcze trochę w niepewności, zanim opowiem Ci o tym, czy dwutlenek tytanu jest w porządku dla naszego organizmu, czy nie. Wróćmy jeszcze na chwilę do pączka. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego cukier puder na pączkach w cukierni nigdy się nie rozpuszcza pod wpływem ciepła? Jak to się dzieje, że pączki z białą posypką prezentują się tak pięknie na wystawie, w trakcie transportu do domu i jeszcze długo, kiedy wystawisz je na talerzu dla gości?

Odkryję przed Tobą pewną tajemnicę, o której być może nie miałaś pojęcia, albo nie do końca uświadamiałaś sobie, że faktycznie ten cukier puder na pączkach jest jakiś inny. Bo jest!

Wszystko to właśnie za sprawą dwutlenku tytanu, znanego również pod nazwą biel tytanowa! Ta substancja przeciwzbrylająca i barwiąca na biało ma bowiem szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym czy farmaceutycznym. To właśnie on powoduje, że pączki na wystawie cukierni tak bardzo kuszą swoją posypką! Chyba nie boisz się pączków, prawda?

Ten biały, bezwonny proszek, który odpowiada za to, że cukier puder się nie rozpuszcza, nie może wyrządzić żadnej krzywdy Twojemu zdrowiu? Że wszystko, co jest grzechu warte ? lody, wyroby cukiernicze, pyszne jogurty ? to dobrzy przyjaciele dwutlenku tytanu? A leki? Czy to nie najlepszy przykład? Przecież również one zawierają tę substancję w odpowiednim stężeniu, a wspomagają Twój organizm w walce z wieloma chorobami.

Jeśli to niewystarczająco Cię przekonało to sięgnę jeszcze do przepisów, bo to zawsze działa! Według rozporządzenia ministra zdrowia z 2010 roku dwutlenek tytanu jest usytuowany w wykazie substancji dozwolonych dodawanych do żywności, kosmetyków czy leków. Podobne stanowisko zajmuje wobec tej substancji Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków, które uznało, że jest to substancja bezpieczna.

Dwutlenek tytanu a kosmetyka

Skoro już wiesz, że jest to substancja, która nie zagraża Twojemu zdrowiu, pewnie interesuje Cię, dlaczego ma takie szerokie zastosowanie w kosmetyce i dlaczego warto postawić na manicure tytanowy?

Jedną z najważniejszych funkcji tego składnika w kosmetyce jest ochrona skóry przed szkodliwymi skutkami promieniowania UVB i UVA. Dwutlenek tytanu sprawia bowiem, że kosmetyki, w których go zastosowano nie tracą swoich właściwości ochronnych pod wpływem temperatury.

Jeśli chodzi o produkty do manicure tytanowego zastosowanie sproszkowanego minerału, czyli składnika stosowanego, m.in. do produkcji kosmetyków mineralnych, powoduje, że zdobienie jest niezwykle gładkie i trwałe, a przy tym płytka paznokcia wygląda naturalnie, ponieważ wyprofilowana jest za pomocą bardzo cieniutkich warstw, nakładanych jedna po drugiej.

Czy czujesz się przekonana, że dwutlenek tytanu to bezpieczna substancja, którą można spokojnie nakładać bezpośrednio na skórę czy płytkę paznokci, a manicure tytanowy to taka sama przyjemność, jak pączki z cukrem pudrem?

Darmowa próbka

Uzupełnij poniższy formularz w celu uzyskania darmowych próbek naszej firmy.

W celu uzyskania darmowych próbek niezbędne jest zamieszczenie skanu certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie wykonywania manicure tytanowego.

Skany dokumentów

NiespodziankaZapisz się na newsletter i otrzymaj kolor tytanowy gratis przy pierwszych zakupach