fbpx

Kobieta XXI wieku jest nowoczesna, niezależna, zadbana, ambitna, znająca swoją wartość, zabawna, wiedząca co dobre. Ale to nie wszystko. Kobieta XXI wieku chce także wyglądać dobrze. Właśnie dlatego wykonuje staranny makijaż, dobiera odpowiednie ubrania, buty czy okulary. Również paznokcie mają wpływ na to jak jest odbierana przez otoczenie.

Świadomy wybór rodzaju manicure

Kobieta nowoczesna, to także osoba, która świadomie wybiera kosmetyki i korzysta nie tylko z usług, ale także porad swojej kosmetyczki. Stylizacja paznokci w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Pojawiły się nowe możliwości – produkty dobieramy w zależności od rodzaju płytki paznokcia, możemy przedłużać paznokcie krótkie czy obgryzione, a niepowtarzalny charakter stylizacji nadadzą zdobienia spójne z naszym wizerunkiem. Klientki salonów kosmetycznych mogą wybierać miedzy klasycznym manicure, żelowym, hybrydowym czy tytanowym. Każdy z nich daje inny efekt stylizacji, jednakże nie tylko walory estetyczne powinny być brane pod uwagę przy wyborze metody manicure oraz produktów wykorzystanych do jej wykonania.

Uczulenie na hybrydę


Bardzo często wybieraną i lubianą metodą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy, ponieważ jest metodą szybką i dającą świetny efekt. Fanki hybryd chwalą go za trwałość i łatwość wykonania, dlatego wiele kobiet wykonuje go samodzielnie. Cóż jednak z tych wszystkich zalet, jeśli coraz
częściej zdarza nam się słyszeć, że komuś z naszego otoczenia po zrobieniu stylizacji hybrydowej „coś dziwnego się dzieje”. Skórki zaczynają swędzieć, robią się zaczerwienione, pojawiają się grudki czy pęcherze, skóra pęka. Objawy te mogą występować tylko na palcach lub na całych dłoniach. Jest to reakcja alergiczna, której przyczyną są różne substancje drażniące zawarte w lakierach hybrydowych.

Alergia na hybrydę – co robić?

Jeżeli zaobserwujemy u siebie reakcję alergiczną na lakier hybrydowy, należy bezwzględnie ściągnąć całą stylizację! Podrażnioną skórę możemy posmarować panthenolem, w ciężkich przypadkach powinno się skorzystać z porady dermatologa. Leczenie będzie trwało od kilku dni do kilku miesięcy. Nie należy ponownie zakładać na paznokcie lakieru hybrydowego, ponieważ może to doprowadzić do poważnych powikłań. W tym momencie dochodzimy do momentu, w którym zaczynamy się zastanawiać CO DALEJ??? Nadal przecież chcemy prezentować się pięknie, mimo nieprzyjemnych doświadczeń z hybrydą.

Manicure tytanowy a hybrydy

W moim salonie klientkom proponuję wówczas manicure tytanowy. Jest to innowacyjna metoda stylizacji paznokci, w której nie musimy korzystać z lamp uv, a trwałość dochodzi nawet do 5 tygodni. Składy produktów do manicure tytanowego są inne niż składy lakierów hybrydowych, dlatego z powodzeniem zastępują hybrydę nie powodując tak łatwo reakcji alergicznych. Jeśli macie uczulenie na hybrydę – nie ma się nad czym zastanawiać. Zmiana metody stylizacji jest konieczna a manicure tytanowy jest tą, która nie tylko świetnie zastąpi starą metodę, ale jeszcze poprawi kondycję paznokci i świetnie je odżywi oraz wzmocni.

Manicure tytanowy a alergie

Jeśli zastanawiacie się nad związkiem manicure tytanowy a uczulenie na hybrydę, warto dowiedzieć się nieco o składzie tych produktów. Preparaty do stylizacji tytanowych nie zawierają metakrylanów i formaldehydu, które zmiękczają płytkę paznokcia i podrażniają skórę. Zawierają natomiast witaminy A, E oraz wapń, które dzięki odpowiedniemu stężeniu i postaci powodują widoczną poprawę kondycji płytki paznokcia. W moim salonie zdecydowałam się na pracę na amerykańskiej firmie Revel Nail, która jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat dermatologicznego bezpieczeństwa produktów do manicure tytanowego.

Manicure tytanowy a hybrydowy

Manicure tytanowy daje nam nieograniczone możliwości – możemy wykonać stylizacje w pięknych kolorach albo ponadczasową stylizację french, możemy robić przepiękne ombre, malować zdobienia, wtapiać ozdoby, odbijać pieczątki czy folię. A co najważniejsze w przypadku paznokci krótkich i zniszczonych – a takie właśnie są paznokcie po uczuleniu na hybrydę – możemy je przedłużyć. Właśnie dlatego najlepszym wyborem dla alergików jest manicure tytanowy. Opinie zadowolonych klientek mówią zresztą wszystko.

Manicure tytanowy – zestaw

Poszukaj w swojej okolicy salonu, w którym wykonasz manicure tytanowy i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami bez uczuleń. Produkty do manicure tytanowego przeznaczone są dla profesjonalistów dlatego wykonywany może być tylko przez kosmetyczkę.

Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny i jeszcze nie znasz tej metody, koniecznie zajrzyj do sklepu i sprawdź ofertę zestawów startowych do manicure tytanowego oraz terminarz szkoleń.

Izabela Michalska

Instruktorka Revel Nail

Opublikuj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Darmowa próbka

Uzupełnij poniższy formularz w celu uzyskania darmowych próbek naszej firmy.

W celu uzyskania darmowych próbek niezbędne jest zamieszczenie skanu certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie wykonywania manicure tytanowego.

Skany dokumentów

NiespodziankaZapisz się na newsletter i otrzymaj kolor tytanowy gratis przy pierwszych zakupach