fbpx

Kto może ubiegać się o środki z KFS

KFS to Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Istnieje od roku 2014 i działa w całej Polsce. Dotacje z KFS mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy zatrudniają  przynajmniej 1 pracownika na podstawie umowy o pracę i wymiar etatu nie ma tu znaczenia. KFS wspiera na tej zasadzie także fundacje i organy samorządowe. Pula na ten rok wynosi niebagatelną kwotę 260 milionów złotych, zatem jest o co się starać.

Na co można przeznaczyć środki z KFS

Środki z KFS można przeznaczyć na kształcenie ustawiczne. Dofinansowanie standardowo wynosi 80%, jednak mikroprzedsiębiorcy mogą uzyskać nawet 100%. Kwoty dofinansowania będą także różne w różnych województwach, jednak średnio wynoszą 300% wynagrodzenia czyli aż 15 tys. zł. Sprawdź jak zdobyć dofinansowanie w kilku prostych krokach:

KROK 1: Gdzie szukać informacji o naborze środków z KFS

Powiatowe Urzędy Pracy zarządzają środkami z KFS i to właśnie tam, należy szukać wszelkich informacji o naborach. Zazwyczaj prowadzone są w pierwszych miesiącach roku i trwają zaledwie kilka dni, dlatego warto na bieżąco sprawdzać czy w podległym urzędzie można już składać wnioski.

KROK 2: Gdzie szukać szkoleń dla stylistek z salonów kosmetycznych

Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny i zatrudniasz stylistki na umowie o pracę, wówczas możesz wysłać je na szkolenia z manicure tytanowego. Dzięki temu poszerzysz ofertę salonu o najbardziej opłacalną metodę stylizacji paznokci i będziesz zarabiać więcej. Jeśli już znasz ta metodę, możesz wykorzystać dofinansowanie na szkolenia z manicure tytanowego dla profesjonalistów. Aktualne szkolenia znajdziesz tutaj.

KROK 3: Składanie wniosku o dofinansowanie w PUP

Najpierw wybierasz szkolenie, a następnie składasz wniosek w swoim PUP – osobiście lub przez Internet. Oczywiście musisz pilnować terminów, aby mieć szansę na swoją dotację. Aktualny wzór wniosku znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Pracy. Co ważne, aby móc starać się o środki z KFS musisz spełniać warunki, na jakich przyznaje się pomoc de minimis, a także zmieścić się w jednym z 8 priorytetów ministerialnych oraz w jednym z 6 priorytetów RRP (Rady Rynku Pracy).

KROK 4: Decyzja urzędu pracy i umowa o dofinansowanie z PUP

Na odpowiedź urzędu musisz czekać 30 dni, choć niekiedy termin bywa dłuższy. Wówczas dowiesz się czy dofinansowanie zostało Ci przyznane. Jeśli dostaniesz pozytywną decyzję, zostaniesz wtedy poproszona/y o podpisanie stosownej umowy w PUP. Następnie przyznaną kwotę dofinansowania otrzymasz na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

KROK 5: Udział w szkoleniu i formalności końcowe

Kiedy uporasz się już ze wszystkimi dokumentami, możesz śmiało brać udział w szkoleniu. Po jego zakończeniu i opłaceniu, konieczne będzie dostarczenie do PUP faktury za szkolenie, którą od nas dostaniesz. Będzie to potwierdzenie prawidłowego wydatkowania środków z KFS.

Rozwój biznesu to lekarstwo na kryzys

Dzięki środkom z KFS masz szansę rozwinąć swój salon kosmetyczny i pozyskać nowe klientki, co w czasie kryzysu jest przecież bezcenne. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy.

Opublikuj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Darmowa próbka

Uzupełnij poniższy formularz w celu uzyskania darmowych próbek naszej firmy.

W celu uzyskania darmowych próbek niezbędne jest zamieszczenie skanu certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie wykonywania manicure tytanowego.

Skany dokumentów

NiespodziankaZapisz się na newsletter i otrzymaj kolor tytanowy gratis przy pierwszych zakupach