fbpx

1. Dlaczego manicure tytanowy odpada?

Głównym powodem odpadania tytanu jest źle przygotowany paznokieć. Musisz pamiętać, że użycie płynu do usuwania skórek przed nakładaniem produktów tytanowych zmniejsza przyczepność bazy, co w dalszej konsekwencji powoduje odpadanie nawet poprawnie wykonanego manicure tytanowego. Dodatkowo zalanie skórek potęguje ten efekt. Krótko mówiąc zapomnij o zmiękczaniu skórek przed wykonaniem stylizacji.

2. Dlaczego manicure tytanowy pęka?

Pierwszym powodem pękania manicure tytanowego może być zbyt cienko wykonana stylizacja. Oczywiście manicure tytanowy ma wyglądać naturalnie, ale paznokieć musi mieć odpowiednią ilość warstw, aby zachował trwałość. Sugerujemy minimum jedną warstwę pudru budującego oraz dwie warstwy koloru. Na ilości produktów nie warto oszczędzać, dlatego kup pudry budujące i wybierz pudry kolorowe w najmodniejszych kolorach, aby klientki miały w czym wybierać.

Drugim powodem jest użycie produktów wielu firm w jednej stylizacji. Pudry budujące różnych producentów mogą bowiem różnić się miałkością, co ma olbrzymi wpływ na trwałość manicure tytanowego. Ponadto zbyt rzadkie preparaty płynne również mogą przyczynić się do zmniejszenia trwałości stylizacji.

Kolejna przyczyna pękania manicure tytanowego jest związana z nieprawidłowym budowaniem krzywej C. To właśnie ona ma wpływ na trwałość stylizacji pod kątem odporności na różne uderzenia. Najczęstszym błędem przy wykonywaniu manicure tytanowego jest właśnie to, że stylistki nie potrafią poprawnie zbudować krzywej C. Jeśli Twój paznokieć jest źle zbudowany to zawsze będzie odpadał. W manicure tytanowym krzywą C budujemy przez nałożenie warstw w odpowiedni sposób.   

3. Dlaczego Pro Base , Finish Gel szybko gęstnieją i stają się mętne? 

Powodem jest nieodpowiednia aplikacja produktu płynnego, podczas której za mocno naciskamy pędzelkiem na płytkę lub próbujemy rozsmarować za małą ilość produktu na paznokciu. W ten sposób puder przykleja się do pędzelka i trafia do środka preparatu. W przypadku preparatu Finish Gel powodem gęstnienia jest wcześniej zaaplikowany Activator, którego opary zostają na pędzelku. Przed nałożeniem pierwszej warstwy Finish Gel przetrzyj paznokcie wacikiem bezpyłowym, a następnie wycieraj pędzelek po każdej jednorazowej aplikacji o wacik bezpyłowy.

Systematycznie przecieraj pędzelek od Pro Base i Finish Gel o wacik bezpyłowy oraz regularnie czyścić szyjkę preparatów z nadmiaru produktu. Tylko wtedy unikniesz gęstnienia i mętnienia produktów płynnych. Jeśli potrzebujesz nowych preparatów, zamów je wygodnie w naszym sklepie online.

Bardzo ważne jest także prawidłowe odpylanie paznokcia między nakładanymi warstwami. Należy dobrać odpowiedni pędzel, żeby odpylić paznokieć i jednocześnie nie zniszczyć założonej stylizacji.

4. Dlaczego pędzel od Finish Gel twardnieje?

Powodem twardnienia pędzelka jest zbyt wolne nakładanie pierwszej warstwy Finish Gel i nieprzecieranie pędzelka o wacik bezpyłowy w trakcie aplikacji. Po nałożeniu Activatora musisz zaczekać do całkowitego wysuszenia produktu. Następnie przetrzyj paznokieć czystym wacikiem bezpyłowym, a następnie szybko i cienko nałóż pierwszą warstwę Finish Gel, zachowując odstęp od skórek. Po każdej aplikacji należy wycierać pędzelek z Finish Gel o wacik bezpyłowy.  Waciki bezpyłowe i inne akcesoria możesz także zamówić tutaj.

5. Dlaczego top nie błyszczy? Dlaczego na topie zostają matowe plamy?  

Może się tak zdarzyć, gdy nałożyłaś zbyt grubą warstwę topu. Jeśli Twój top jest nowy i nabierasz dużą ilość produktu na pędzelek, wówczas nakładasz grubszą warstwę topu na paznokcie, której Activator nie da rady wysuszyć. Pamiętaj o tym zawsze, gdy otwierasz nową buteleczkę topu. 

Drugim powodem jest narażenie Finish Gelu na zmianę temperatur (upał, promienie UV, mrozy). Wówczas szklane buteleczki przewodzą temperaturę, a preparat zmienia swoją konsystencję. W lecie produkty płynne możesz trzymać w lodówce – wtedy problem nie powinien się pojawiać.

Opublikuj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Darmowa próbka

Uzupełnij poniższy formularz w celu uzyskania darmowych próbek naszej firmy.

W celu uzyskania darmowych próbek niezbędne jest zamieszczenie skanu certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie wykonywania manicure tytanowego.

Skany dokumentów

NiespodziankaZapisz się na newsletter i otrzymaj kolor tytanowy gratis przy pierwszych zakupach